W środę 5 grudnia w godzinach 13:30-18:30 w Centrum Handlowym Fort Wola, ul. Połczyńska 4 w Warszawie Fundacja Nasza Ziemia organizuje Świąteczny happening, podczas którego będzie promowała obchodzenie Świąt Bożego Narodzenia ?w zgodzie z naturą?.

Środa 5 grudnia
Godz. 13:30 – 18:30
Centrum Handlowe Fort Wola w Warszawie

W środę 5 grudnia w godzinach 13:30-18:30 w Centrum Handlowym Fort Wola, ul. Połczyńska 4 w Warszawie Fundacja Nasza Ziemia organizuje Świąteczny happening, podczas którego będzie promowała obchodzenie Świąt Bożego Narodzenia „w zgodzie z naturą”.

Tematem przewodnim corocznej Świątecznej Pracowni Fundacji Nasza Ziemia jest zrównoważona konsumpcja oraz podejmowanie świadomych i odpowiedzialnych ekologicznie wyborów podczas świątecznych przygotowań i codziennych zakupów.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego świątecznego domu! Stoisko Fundacji w CH Fort Wola zamieni się w dom z ogrodem, a działania edukacyjne i konkursy prowadzone w każdym z „pokoi” będą krążyły wokół innych tematów:
– SALON – ekologiczne pakowanie prezentów, wykonywanie prezentów i ozdób choinkowych z recyklingu
– KUCHNIA – zrównoważona, odpowiedzialna konsumpcja, certyfikaty i oznaczenia na produktach
spożywczych, problem przełowienia i ochrony rekinów
– OGRÓD – dokarmianie ptaków zimą, wybór choinki, zakładanie ogrodów przyjaznych zwierzętom

Grudzień, to czas przedświątecznej gorączki zakupów i jednocześnie najlepszy moment, aby przypomnieć o wpływie naszych codziennych wyborów na środowisko naturalne. Każdego roku przed Bożym Narodzeniem wybierając prezenty, choinkę oraz produkty do przygotowania wigilijnych potraw, nie możemy zapominać, że każda z zakupionych przez nas rzeczy nie pozostaje bez wpływu na środowisko. Jakikolwiek kupiony przez nas produkt ma wpływ na pozostawiany przez nas ślad ekologiczny (ecological footprint), czyli wielkość powierzchni lądu i wody, potrzebnej do zrekompensowania zużytych na konsumpcję surowców oraz neutralizację wytworzonych odpadów. Tylko od nas zależy jaki ślad po sobie zostawimy, a o jego skali decydujemy każdego dnia. Działania prowadzone podczas Świątecznej Pracowni mają na celu uświadomienie wpływu naszych wyborów na środowisko i pomoc w odpowiedzialnym i świadomym ich dokonywaniu.

Odwiedzający Pracownię Fundacji Nasza Ziemia dowiedzą się:
– jaką wybrać choinkę i na co zwracać uwagę
– jak choinkę w sposób ekologiczny ozdobić
– jak zapakować prezenty, przy wykorzystaniu dostępnych w każdym domu materiałów
– jak dokarmiać zwierzęta zimą
– na co zwracać uwagę podczas świątecznych zakupów żywności
– jaki jest ich ślad węglowy (carbon footprint)

Przez cały czas trwania naszej pracowni będziemy zbierać stare telefony komórkowe na rzecz programu Teledar. Środki pozyskane podczas zbiórki przekazane zostaną na zwiększanie efektywności energetycznej w placówkach dziecięcych (rodzinne domy dziecka, rodziny zastępcze, świetlice środowiskowe i inne. Więcej informacji:
www.zielonastopafilantropa.pl). Na każdego kto przyniesie stary telefon lub weźmie udział w organizowanych konkursach czekają upominki. Więcej porad jak dbać o środowisko naturalne na co dzień i przy okazji świąt, można znaleźć na stronie internetowej
Fundacji Nasza Ziemia www.naszaziemia.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię