Jazda iOnem, konkursy związane z Wisłą, degustacja przefiltrowanej wody z Wisły oraz eksperymenty ? to jedne z wielu atrakcji przygotowanych specjalnie na event ?Święto Wisły 2011?. Odbędzie się on już w najbliższy weekend w Warszawie na Płycie Desantu. Jej organizatorem jest Biuro Sportu i Rekreacji Urzędu m.st. Warszawy.

Organizatorzy i partnerzy eventu chcą udowodnić, że nabrzeże rzeki to doskonałe miejsce do uprawiania sportu i rekreacji. Jednym z partnerów Święta Wisły jest Fundacja Marka Kamińskiego, która realizuje ogólnopolski projekt „Szlak Wisły”, w ramach którego Marek Kamiński spłynął dwukrotnie Wisłą – latem i zimą, wydany został przewodnik „Wisła – 1047 tajemnic” oraz powstał portal internetowy szlakwisly.pl.

W trakcie trwania pokazów na lądzie i wodzie spływać będą na miejsce tegorocznego "Święta Wisły" jednostki z całego dorzecza Wisły. Na pokładach RIB-ów i łodzi motorowych mieszkańcy Warszawy będą mogli odbywać krótkie rejsy po Wiśle, zaś na zorganizowane grupy, a także całe rodziny czekają spływy kajakowe.

Mnóstwo atrakcji czeka uczestników również na lądzie – koncerty, wystawy i prezentacje polskich regionów turystycznych, sprzętu wodnego, pokazy ratownictwa, specjalności harcerskich, konkursy dla dzieci i dorosłych, małpi gaj i ogrody zabaw dla dzieci, siatkówka plażowa oraz inne zabawy i gry terenowe.

Dodatkowym elementem programu będzie prezentacja podziemnych tras turystycznych Polski. W tym celu Polska Organizacja Turystyczna wraz ze Stowarzyszeniem Tras Podziemnych zademonstruje ponad 10 najbardziej interesujących i dostępnych podziemii Polski, w tym tych znajdujących się w Warszawie, także pod Wisłą!

Wstęp na „Święto Wisły" jest bezpłatny.

Program Święta Wisły na www.kaminski.pl

Wisła to najdłuższa rzeka Polski. / Fot. www.sxc.hu

Wśród atrakcji możliwość przejażdżki elektrycznym samochodem. / Fot. kaminski.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię