Zakończyła się czwarta edycja konkursu grantowego Procter & Gamble i Fundacji Nasza Ziemia. Organizatorzy wyłonili sześciu finalistów z różnych regionów kraju, przyznając im granty na realizację zgłoszonych programów ekologicznych.

Konkurs Procter & Gamble i Fundacji Nasza Ziemia skierowany jest do instytucji, w których działają Kluby Naszej Ziemi. Jego celem jest promocja postaw ekologicznych wśród dzieci i młodzieży, szczególnie z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej i materialnej. Konkurs wpisuje się w strategię odpowiedzialności społecznej firmy Procter & Gamble, która poprzez inicjatywy tego rodzaju chce działać na rzecz rozwoju dzieci i młodzieży oraz dbać o ich świadomość ekologiczną.

W tym roku do konkursu zgłosiło się 27 instytucji z całej Polski. Organizatorzy, firma Procter & Gamble oraz Fundacja Nasza Ziemia, wyróżnili sześć Klubów: z Ustrzyk Dolnych, Łodzi, Bielska-Białej, Węgleńca, Krzyża Wielkopolskiego i Siemianowic Śląskich.

Czwarta edycja konkursu grantowego była dla nas wszystkich wyjątkowa – podkreśla Urszula Fabianiak z Fundacji Nasza Ziemia – Wnioski, które otrzymaliśmy z całej Polski, były na wysokim poziomie i bardzo trudno było nam wybrać tylko sześciu laureatów. W tym roku postawiliśmy sobie za cel, by wspomóc grantami placówki, które w ramach realizowanych projektów będą wychodzić „poza swoje mury”: podejmą współpracę z nowymi instytucjami, zaangażują się w działania na rzecz ochrony środowiska mieszkańców lub całe społeczności. Mamy bowiem świadomość, że tylko całościowe podejście do kształtowania postawy ekologicznej pozwoli nam osiągnąć zamierzone efekty.

Otrzymane granty pozwolą nagrodzonym placówkom zorganizować szereg inicjatyw ekologicznych. Odbędą się m.in. spartakiady i wydarzenia promujące dbanie o kondycję fizyczną oraz korzystanie z proekologicznych środków transportu (rowery, wrotki). Dzieci i młodzież będą także działać na rzecz promocji zdrowego, ekologicznego trybu życia nie tylko wśród rodziców, ale także mieszkańców swoich miejscowości. Pomogą w tym akcje i manifestacje organizowane na ulicach miejscowości. Przykładowo, łódzkie przedszkole nr 208 zaprosi całe rodziny do wspólnego wypiekania chleba na naturalnym zakwasie, aby uświadomić im jak ważne jest dbanie o środowisko, a przy tym o własne zdrowie. Z kolei szkoła podstawowa w Krzyżu Wielkopolskim, będzie działać na rzecz ograniczenia wypalania traw, co wciąż jest dużym problemem na terenach wiejskich.

Pełna lista finalistów wyłonionych w konkursie grantowym Procter & Gamble i Fundacji Nasza Ziemia:

  •     Bieszczadzkie Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Promyk Nadziei” – Ustrzyki Dolne.
  •     Przedszkole Miejskie nr 208 – Łódź.
  •     Zespół Szkół Podstawowo-Gimnazjalny – Bielsko-Biała.
  •     Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Marii Grzegorzewskiej – Węgleniec.
  •     Szkoła Podstawowa im. Bojowników o Wolność i Demokrację – Krzyż Wielkopolski.
  •     Przedszkole nr 2 „Tęczowa Dwójeczka” – Siemianowice Śląskie.

Źródło: Fundacja Nasza Ziemia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię