Celem Konkursu ?Szkoła i dom pozytywnej energii w obiektywie kamery? jest stworzenie filmu związanego z działaniami szkoły i domu przedstawiającymi znaczenie i wpływ energii na środowisko, wykorzystywanie i sposoby oszczędzania energii oraz stosownie alternatywnych źródeł energii.

Przedmiotem Konkursu są autorskie, niezgłaszane do żadnych konkursów, prace filmowe wykonane i nadesłane przez uczestników, związane ze znaczeniem i wpływem energii na środowisko, z wykorzystywaniem i oszczędzaniem energii lub alternatywnymi źródłami energii, a także powinny być oparte o działania, jakie szkoła prowadzi w  związku z ubieganiem się o certyfikat Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej i Zielonej Flagi. Tematyka pracy musi odpowiadać tematyce poruszanej na stronie internetowej www.ekoszkola.pl.

Konkurs rozpoczyna się w dniu 01.10.2010 r., a zakończy w dniu 01.11.2010 r. Konkurs skierowany jest do młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjów z całej Polski, głownie szkół ubiegają się o certyfikaty nadawane w ramach programu Szkoły dla Ekorozwoju.

Uczestnik konkursu wykonuje jedną pracę – film obrazujący temat Konkursu – „Szkoła i dom pozytywnej energii w obiektywie kamery”. Film może być nakręcony kamerą, cyfrowym aparatem fotograficznym bądź telefonem komórkowym.

Dopuszczalne formaty filmów: .avi, .mpg, .wmv, .mp4 . Rozdzielczość 640 na 480. Filmy nadesłane w innych formatach nie będą uwzględniane w pracach komisji konkursowej. Minimalny czas trwania filmu to 30 sekund, maksymalny 3 minuty.

Prace konkursowe nagrane na płycie DVD można nadsyłać pocztą na adres Fundacji lub dostarczyć osobiście do siedziby Fundacji do 01.11.2010r.
Organizator konkursu przewiduje dla 3 zwycięskich autorów nagrody rzeczowe o wartości 500 zł każda oraz dyplomy.

Prace Konkursowe powinny podnosić świadomość ekologiczną uczniów i zachęcać ich do aktywnej ochrony środowiska oraz wzbudzić w nich odkrywanie swojego talentu. Na konkurs mogą być przysyłane prace nie zgłaszane na żadne inne konkursy -zarówno prace aktualne, jak i wykonane w przeszłości.

Więcej szczegółów w regulaminie.
 

Film może być nakręcony kamerą, cyfrowym aparatem fotograficznym bądź telefonem komórkowym. / Fot. www.sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię