22 października w Kętrzynie odbyła się konferencja podsumowująca VI edycję Certyfikatu Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty ?Szkoła Przyjazna Środowisku?. Wśród dwudziestu trzech szkół uhonorowanych certyfikatami znalazła się m.in. szkoła nr 18 w Elblągu.

Przyznawany on jest  przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty w Olsztynie na wniosek Kapituły reprezentującej: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, Elbląskie Centrum Edukacji Ekologicznej, Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku , Olsztyńskie Centrum Edukacji Ekologicznej, Ligę Ochrony Przyrody .

Certyfikat "Szkoła Przyjazna Środowisku" to wyróżnienie Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty, przyznawane placówce oświatowej za doskonalenie procesów dydaktycznych i wychowawczych poprzez realizację zagadnień z zakresu edukacji ekologicznej dla zrównoważonego rozwoju. Nadaje on rangę przedsięwzięciom podejmowanym przez placówkę, która staje się wzorcem do naśladowania.

Uzyskanie Certyfikatu nie jest zadaniem łatwym dla placówki, wymaga udokumentowania wieloletnich działań ekologicznych, zaplanowania i zrealizowania przedsięwzięcia, które powinno być nowatorskie, pomysłowe i ciekawe, angażować całą społeczność szkolną i lokalną, wpływać na zmiany zachowań dzieci i młodzieży oraz dorosłych na bardziej przyjazne środowisku.

Źródło: sp18elblag.pl/eko/ekoakcje.htm
 

Uzyskanie Certyfikatu wymaga udokumentowania wieloletnich działań ekologicznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię