Piszemy o dziwach przyrody tatrzańskiej, ale powyższe spostrzeżenie jest uniwersalne: wszędzie dosłownie będziemy otoczeni przez zadziwiające zjawiska, niezwykłe formy, życie „innych światów” tworzących nieprawdopodobne mikrokosmosy. Wystarczy patrzeć, patrzeć, patrzeć…– zapowiadają redaktorzy pisma „Taterki”, skierowanego do młodszych czytelników dodatku do kwartalnika „Tatry”.

Papierowe wydanie ukazało się latem, teraz można przeczytać magazyn w sieci.

Na prawie czterdziestu stronach redakcja zebrała tatrzańską wiedzę w pigułce – podaną na serio i żartem. Autorzy opowiadają, na co powinni być przygotowani młodzi turyści, co muszą zabrać do plecaka, czyje ślady mogą im towarzyszyć na szlaku i na jakie rośliny trzeba koniecznie zwrócić uwagę. A także o tym, czy kozice chodzą do przedszkola, gdzie świstaki budują latryny i czy niedźwiedzie się zakochują. Głos oddano także samym młodym –  redakcja zamieściła zwycięskie opowiadanie z ostatniego konkursu literackiego TPN oraz relację wolontariuszki z prac nad Morskim Okiem.

Wydanie pisma było możliwe dzięki środkom unijnym w ramach projektu „Akademia Tatry”. Planowane są kolejne numery – redakcja czeka na uwagi pod adresem redakcji [email protected].

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię