Fundacja Marka Kamińskiego w Partnerstwie z Centrum Integracja Gdynia oraz Towarzystwem Przyjaciół Orłowa zapraszają w niedzielę, 17 kwietnia na trójmiejski Marsz: na zdrowie!

Marek Kamiński przejdzie nadmorskim pasem z Gdańska (od molo w Brzeźnie) do Gdyni Orłowa w ramach Światowego dnia Ziemi (który przypada 22 kwietnia) z przyczepionym sznurem opon samochodowych, z którymi zwykł trenować przed biegunowymi wyprawami.

Organizatorzy zapraszają wszystkich miłośników spacerów, osoby zmotoryzowane, osoby niepełnosprawne, grupy sportowe i wszystkich którzy zechcą przyłączyć się do tej inicjatywy. Tego dnia we wspólnym marszu: na zdrowie! Organizatorzy chcą zwrócić uwagę na integrację poprzez spotkanie, wspólną drogę, dyskusję i wymianę doświadczeń. Marsz zakończy się ogniskiem oraz koncertem bębniarskim przy Potoku Swelina (miejsce w którym kończy się asfaltowa ścieżka rekreacyjna, za klubem Koliba).

Dzień Ziemi jest dobrym przyczynkiem do spotkania różnych środowisk i organizacji, których celem jest integracja osób niepełnosprawnych. Rekreacyjny spacer pasem nadmorskim z Markiem Kamińskim przy okazji zwróci uwagę na infrastrukturę nadmorską i pozwoli dokonać wspólnej oceny jej przystosowania do aktywności osób z niepełnosprawnością (ciąg drogi asfaltowej, łagodne podjazdy, uchwyty, ławki).

Start z molo Gdańsk Brzeźno, aby przejść wzdłuż plaży pieszo. Marsz będzie prowadzony dwutorowo, piaszczystą plażą oraz promenadą asfaltową.

Organizatorzy zapraszają osoby lubiące spacery, nordic walking, rowerzystow, wózkarzy, rolkarzy, rodziny z dziećmi i wszystkich, którzy zechcą spędzić z miłe, niedzielne popołudnie.

PROGRAM:

Start:
12.00 – zbiórka przy molo Gdańsk Brzeźno;
12.30-15.00 – Marsz: Gdańsk Brzeźno – Potok Swelina (Granica Sopotu i Gdyni) przy Klubie Koliba;
Meta: godz. 15.00-17.30 – Ognisko; koncert Bębniarski – Potok Swelina (Granica Sopotu i Gdyni) przy Klubie Koliba;
18.00 – 19.00 – Pokaz filmu „Ekspedycja Wisła” z udziałem Marka Kamińskiego w Galerii Debiut Szkoły Plastycznej w Gdyni Orłowie (obok domku Żeromskiego)

Do Gdyni Orłowa dojście możliwe pasem nadmorskim dla osób poruszających się pieszo oraz komunikacją miejską lub samochodem dla osób poruszających się na wózkach.

Organizatorzy: Fundacja Marka Kamińskiego
Partner: Towarzystwo Przyjaciół Orłowa, Centrum Integracja w Gdyni.
Patronat Medialny: Trojmiasto.pl, Gazeta Wyborcza, Radio Gdańsk, Pomorska TV.
Telefon kontaktowy: Fundacja Marka Kamińskiego // Karolina Grudzińska / 608 060 447.

Organizatorzy zapraszają osoby lubiące spacery, nordic walking, rowerzystów, wózkarzy, rolkarzy, rodziny z dziećmi i wszystkich, którzy chcą spędzić miłe, niedzielne popołudnie. / Fot. rimkaitis, www.sxc.hu

Plakat

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię