Dzieci sześcio- i siedmioletnie (z kl. 0 i I) z powiatu chojnickiego mogą wziąć udział we V Wiosennym Konkursie Wiedzy Przyrodniczej.

Konkurs obejmuje program z zakresu wiedzy przyrodniczej dla dzieci sześcio- i siedmioletnich oraz zagadnień związanych z wiosną w tym:
– ptaki powracające z zimowisk do Polski i zwierzęta budzące się ze snu zimowego;
– wiosenne rośliny;
– podstawowe zagadnienia ekologiczne;
– podstawowe informacje o Parku Narodowym „Bory Tucholskie”;

Tematem przewodnim tegorocznej edycji konkursu jest 15 lat Parku Narodowego „Bory Tucholskie”.

Konkurs składa się z dwóch etapów:

I etap:
Warunkiem zakwalifikowania się do konkursu jest nadesłanie do dnia 15 kwietnia 2011 r. prac plastycznych w formacie A5 czyli 148×210 mm wykonanych dowolną techniką (rysunek, wydzieranka, wyklejanka itp.) pt.: Pocztówka z Parku Narodowego „Bory Tucholskie”. Prace mogą być wykonywane tylko indywidualnie. Nie mogą to być prace zbiorowe. Do wszystkich prac należy dołączyć następujące informacje: imię i nazwisko autora, wiek, imię i nazwisko wychowawcy, adres placówki.
Spośród nadesłanych prac wybierzemy najładniejsze, najoryginalniejsze i najciekawsze a następnie zaprosimy trzyosobową reprezentację grupy wraz z wychowawcą na drugi etap konkursowych zmagań – etap teoretyczny. Zwycięzców I etapu powiadomimy listownie oraz ogłosimy na naszej stronie internetowej.

UWAGA!!! Komisja konkursowa weźmie pod uwagę wyłącznie prace wykonane samodzielnie przez dzieci. Prace wykonane przy dużym udziale dorosłych będą automatycznie dyskwalifikowane. Nie róbmy zatem krzywdy dzieciom, wyręczając je.

II etap:
Odbędzie się 12 maja 2011r. (czwartek) w siedzibie Parku Narodowego „Bory Tucholskie” w Charzykowach przy ul. Długiej 33, o godz. 9.30 w formie:
– rysunkowego testu;
– rozsypanek i wyklejanek;
– oraz wielu innych zadań i zabaw edukacyjnych.

Nagrody otrzymają autorzy prac plastycznych, dzięki którym grupa zakwalifikowała się do II etapu konkursu oraz wszystkie dzieci z trzyosobowych zespołów reprezentujących grupę. Pytania i wątpliwości prosimy kierować do Beaty Grabowskiej, od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 15.00 – tel. (52) 39 88 397.

Źródło: Park Narodowy Bory Tucholskie

 

Od uczestników wymagana jest znajomość podstawowych zagadanień ekologicznych. / Fot. Dan Stenhouse, www.sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię