Zwiększenie liczby instalacji solarnych jest celem kampanii „Europejskie Słoneczne Dni”, która organizowana jest w Polsce już po raz trzeci organizowana, a w Europie trwa już od 2002 r. Wydarzenie potrwa od 1 do 19 maja 2013 roku na terenie całej Polski i całej Europy.

Celem Kampanii jest ochrona środowiska i klimatu, poprzez promocję energetyki słonecznej: systemów fotowoltaicznych i kolektorów słonecznych  oraz  wzrost świadomości  ekologicznej lokalnych społeczności, który wpłynie na zwiększenie liczby instalacji solarnych w gospodarstwach domowych. Koordynatorem Kampanii jest Instytut Energetyki Odnawialnej, który już teraz  serdecznie  zaprasza do udziału w obchodach Europejskich Słonecznych Dni w 2013 roku. W  Europejskich Słonecznych Dniach udział wziąć może  każdy zainteresowany tematyką wykorzystania energii Słońca.

Patronat Honorowy nad kampanią objął: Minister Gospodarki – Janusz Piechociński, Prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – Małgorzata Skucha, Prezes Urzędu Regulacji Energetyki  – Marek Woszczyk, Prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości – Bożena Lublińska-Kasprzak, Prezydent Torunia – Michał Zaleski oraz Związek Pracodawców Forum Energetyki Odnawialnej.

W ubiegłym roku w kampanii udział wzięło ponad 10 tys. osób w Polsce, a w całej Europie – ponad pół miliona. Podczas „słonecznych wydarzeń” organizowane są wystawy, targi, pikniki, festyny  oraz konkursy, szkolenia, konferencje, które przybliżają tematykę ochrony środowiska poprzez wykorzystanie alternatywnych źródeł energii w sposób przyjazny i prosty dla każdego uczestnika.

Rejestracja organizatorów słonecznych dni trwa do końca lutego! www.slonecznedni.pl/rejestracja
Więcej informacji na stronie www.slonecznedni.pl
Zobacz galerię zdjęć z poprzednich dwóch edycji kampanii Europejskie Słoneczne Dni  www.slonecznedni.pl/galeria
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię