Grupa Zagranica zaprasza do podejmowania działań i włączania się w wydarzenia organizowane w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej – w tym roku akcja odbywa się 16-24 listopada. Jest to już 15. edycja europejskiego TEG, której hasło brzmi: ?Wybierz zrównoważony styl życia!?.

Tydzień Edukacji Globalnej to coroczna międzynarodowa akcja, której celem jest zwrócenie uwagi europejskich społeczeństw, a szczególnie młodych ludzi, na globalne sprawy, wyzwania i problemy. Hasło przewodnie tegorocznej edycji brzmi: „Wybierz zrównoważony styl życia!”.

Organizatorzy zachęcają do przyjrzenia się problematyce zrównoważonej i odpowiedzialnej konsumpcji oraz dbałości o środowisko naturalne, a także własnym, codziennym nawykom i decyzjom związanym z tymi obszarami.

Do akcji mogą włączać się organizacje, szkoły, domy kultury, a także firmy czy kawiarnie – wszyscy, którzy chcą zadziałać lub mają ciekawy pomysł na aktywność w tym temacie. Działania podejmowane w ramach TEG mogą mieć różnorodną formę i charakter – spotkań lub warsztatów tematycznych, wieczorów filmowych czy flash mobów. Pomysły mogą być bardzo różne – zarówno na to, kogo angażować w działania: dzieci, młodzież czy dorosłych – a może wszystkie te grupy, jak i na to, w jaki sposób to robić  – mówi Monika Karkowska, koordynatorka tegorocznej edycji TEG – Inspiracje do działań można znaleźć na naszej stronie internetowej, podobnie jak materiały edukacyjne. Zachęcamy również do zamawiania u nas plakatów promocyjnych.

Organizatorzy oferują wsparcie merytoryczne – w postaci gotowych scenariuszy i pomysłów na działania, a także promocyjne – plakaty, zamieszczanie informacji i relacji z działań na stronie internetowej TEG.

Więcej informacji o TEG można znaleźć na stronie: www.teg.edu.pl.
Zgłoszenia do udziału oraz zamówienia na plakaty można przesyłać poprzez formularz zgłoszeniowy.
Kontakt: Monika Karkowska, koordynatorka TEG 2013, adres e-mail: [email protected]
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię