Stoisz pod drzewem. Słyszysz szum jego liści, czujesz szorstkość kory, siłę drzewa i nieprawdopodobną wprost kojącą moc. Czujesz zapach jego kwiatów wiosną lub słodycz owoców, widzisz uśpioną, przyprószoną śniegiem sylwetkę zimą.

Drzewa towarzyszą nam od zawsze. Gdy po codziennych trudach głęboko odetchniemy żywicznym powietrzem w sosnowym, nadmorskim lesie, nazbieramy kasztanów, uśmiechniemy się na widok pierwszych tej wiosny zielonych listków – drzewa przypomną nam o korzeniach życia. Pragnąc uchwycić te momenty, organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału w konkursie fotograficznym.
                                                                                                                                                                                   
Konkurs adresowany jest do wszystkich, którzy dostrzegą piękno i wagę otaczających nas drzew: towarzyszy pierwszych randek, cichych powierników; sadów i lasów, drzew przydrożnych czy rosnących w ogrodzie. Spośród nadesłanych zdjęć jury wybierze te, które najlepiej pokażą drzewa ważne w życi uczestkników albo te spotkane przypadkiem.

W konkursie nie gra roli profesjonalny sprzęt, natomiast dobry pomysł i wrażliwość będzie wysoko oceniana. Aby rozszerzyć możliwości fotografowania i liczbę uczestników, do konkursu będzie można przystąpić aż do 31.03.2011 r.

Konkurs realizowany jest w ramach projektu „Bioróżnorodność – poznaj by zachować” finansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Konkurs został objęty patronatem przez Związek Polskich Fotografów Przyrody.

Szczegółowy regulamin oraz formularze zgłoszeniowe znajdują się na stronie internetowej

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię