Na Placu Solnym we Wrocławiu rozpoczął się Jarmark Ekologiczny. Głównym punktem imprezy będzie wystawa fotografii ?Moja torba ? dobra torba?, element kampanii przeciwko ?foliówkom?. Sfotografowano znanych wrocławiaków z bawełnianą torbą – swe zdjęcia mają m.in. Renata Mauer-Różańska, Robert Gonera czy Lech Janerka.

Otwarcie wystawy z udziałem wymienionych gości Jarmarku  nastąpiło dziś  o godz. 12. Wernisaż połączony był z degustacją regionalnych smakołyków oraz z wielkim wspólnym malowaniem bawełnianych toreb przez znane osobistości i przybyłych Wrocławian.

Ponadto w weekend tej edycji Jarmarku Ekologicznego:

Zamień odpady na kulturalne wypady
3, 4, 5 kwietnia w godzinach 12 – 17 – należy przynieść na Solny makulaturę, puszki, plastik, szkło czy zużyte baterie, by otrzymać bilet do kina, teatru, opery lub muzeum.

Jak zrobić piękną i trwałą torbę z foliówek – czyli upcykling na Jarmarku
2 i 3 kwietnia w godzinach 14 – 17, artystki z wrocławskiej ASP przy pomocy żelazka i maszyny do szycia tworzyć będą eleganckie i trwałe torby z foliówek.

Warsztaty rzemiosła
Tradycyjnie już na Solnym odbędą się również warsztaty rzemiosła: wspólne zdobienia ceramiki bolesławieckiej metodą stempelkową, wyplatanie koszy wiklinowych, kucie podków, tkanie dywanów oraz malowanie pisanek.

W domkach na Placu Solnym można będzie znaleźć wyroby dolnośląskich artystów i rzemieślników oraz spróbować lokalnych produktów Dolnego Śląska prezentowanych przez regionalne partnerstwa: Ducha Gór, Doliny Baryczy, Partnerstwo Szlaku Odry, Wrzosowej Krainy oraz Dobrej Widawy.

Przez cały czas trwania Jarmarku będzie czynny punkt informacyjny, w którym są dostępne materiały dotyczące ekologii, zrównoważonej konsumpcji, surowców wtórnych i odpowiedzialnej turystyki. Impreza trwa do 10 kwietnia.

Źródło: www.dobratorba.pl, www.ekojarmark.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię