W sobotę, 12 czerwca od godz. 10:00 w Parku Agrykola odbędzie się Finał V Warszawskich Dni Recyklingu. Organizatorem akcji jest Biuro Ochrony Środowiska Urzędu m. st. Warszawy.

Warszawskie Dni Recyklingu organizowane są już po raz piąty! Akcja jako promocja proekologicznych postaw społeczeństwa ma przede wszystkim pokazać warszawiakom jak segregować odpady oraz jak rozsądnie gospodarować ograniczonymi naturalnymi zasobami naszej planety.

Każdy uczestnik finału, który przyniesie surowce wtórne, otrzyma w zamian zielone upominki. W tym roku przygotowano 20 tysięcy roślin, część z nich ufundowało Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w m. st. Warszawie. Dodatkowo na stoisku Spółki zaplanowano konkursy edukacyjne dla najmłodszych.
Będziemy uczyli jak właściwie segregować odpady, ale przygotowaliśmy też inne atrakcje. Każdy uczestnik Warszawskich Dni Recyklingu będzie miał niepowtarzalną okazję na moment zostać kierowcą śmieciarki, zasiadając w kabinie nowoczesnego pojazdu bezpylnego. Oczywiście w trosce o bezpieczeństwo uczestników akcja odbędzie się pod nadzorem kierowcy pojazdu. Pierwsze kilkaset osób otrzyma z tej okazji  pamiątkowe zdjęcie – informuje Joanna Mroczek, Rzecznik Prasowy MPO w Warszawie.

Przy namiocie MPO w Warszawie, dzięki współpracy z Fundacją In Situ oraz Fundacją Ekorozwoju, wszystkim spragnionym wiedzy (i nie tylko) zostaną rozdane tysiące zdrowych soków w kartonikach! Puste opakowania po napojach należy wrzucać do specjalnie oznakowanego pojemnika zlokalizowanego przed stoiskiem. Spółka w trosce o środowisko naturalne odbierze zebrane surowce i przekaże do recyklingu.

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w m. st. Warszawie nieustannie wspiera wszelkie działania przyjazne środowisku naturalnemu i promuje postawy proekologiczne, dlatego i tym razem bierze udział w 5. Edycji Warszawskich Dni Recyklingu. Selektywna zbiórka odpadów umożliwia odzyskanie i ponowne wykorzystanie wielu cennych surowców wtórnych. Dbamy w ten sposób o nasze środowisko i otoczenie. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do wspólnej zabawy.
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię