W najbliższy piątek, 11 czerwca o godz. 10.00 w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie rozpocznie się festyn ph. „Spotkanie z lasem”.

Na placu podworskim (obok Muzeum Leśnictwa – „Powozownia") staną tematyczne stoiska, w których będą się odbywać pokazy rzemiosła związanego z
lasem, m.in. otrzymywania dziegciu, wyplatania wikliny oraz pracy pilarzy. Dla uczestników festynu zostaną zorganizowane warsztaty papieru czerpanego, zdobienia
drewna oraz garncarskie.

Zaplanowano również pokaz sokolniczy połączony z pogadanką na temat ptaków drapieżnych. Można będzie również samodzielnie wybić okolicznościową monetę z logo OKL, a także wziąć udział w konkursach i zabawach edukacyjnych. Jak co roku, talentami aktorskimi będą się popisywać uczniowie, tym razem ze Szkoły Podstawowej w Gołuchowie, Szkoły Podstawowej nr 10 w Kaliszu oraz Specjalnego Ośrodka Szolno-Wychowawczego w Kaliszu.

Festyn „Spotkanie z lasem” ma charakter otwarty. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Wstęp do Muzeum Leśnictwa w dniu 11 czerwca jest bezpłatny.
 

A tak uczestnicy Festynu bawili się roku temu! / Fot. OKL Gołuchów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię