Polska Akcja Humanitarna prowadzi kamapnię wodną poświęconą tematyce dostępu do wody oraz ubóstwa. Dzięki kampanii można się dowiedzieć, w jakich miejscach na świecie ludzie borykają się z problemem dostępu do wody, jak państwa radzą sobie z problemem wodnym oraz co każdy z nas może zrobić, aby temu problemowi przeciwdziałać.

Szkoły, które udzielą wsparcia kampanii otrzymają plakaty. W ramach kampanii prowadzona jest też sprzedaż gadżetów związanych z Kampanią Wodną – kropelek oraz breloczków, z których dochód przeznaczony będzie na programy wodne PAH.

Kampania jest ogólnopolskim corocznym wydarzeniem społecznym i medialnym, w ramach ktorego są prowadzone interaktywne warsztaty informacyjne w szkołach. Ponadto PAH szkoli studentów w zakresie edukacji humanitarnej, wyposaża nauczycieli w materiały edukacyjne, a Trenerzy-Wolontariusze prowadzą zajęcia warsztatowe w szkołach.

Pozyskane z kampanii fundusze są przeznaczone na budowę ujęć wody pitnej w Sudanie Południowym.  Jak dotąd, ze środków zgromadzonych dzięki Kampanii Wodnej, wywiercono 12 studni w Sudanie Południowym, 5 studni w Darfurze i naprawiono 18 studni w Sudanie Południowym, dzięki którym dostęp do bezpiecznej wody uzyskało 35000 osób. PAH planuje budowę kolejnych ujęć wody pitnej, bo wierzy, że każda nowa studnia w znaczącym stopniu przyczynia się do rozwiązania kryzysu wodnego w tym kraju.

Źródło: www.wodapitna.pl
 

Pozyskane z kampanii fundusze są przeznaczone na budowę ujęć wody pitnej w Sudanie Południowym. / Fot. www.wodapitna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię