Dziś polska premiera animowanego filmu ?Wall-E? (Disney) o samotnym automacie, który w samotności przez siedemset lat oczyszcza Ziemię z odpadów. Z tej okazji niektóre kina zaplanowały akcje ekologiczne.

W kinie Kinoplex w Bielsku-Białej, odbędzie się premiera filmu ”Wall-E” – najnowszej animowanej produkcji twórcy „Gdzie jest nemo?”. WALL-E (Wysypiskowy Automat Likwidująco-Lewarujący. E klasa) to bohater, który w samotności oczyszcza Ziemię z odpadów pozostawionych przez ludzi.

Wspólnie z Wydziałem Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego oraz Fundacją Arka w dniach 18–20 lipc, Wall-E  przeprowadza kampanię informacyjną, mającą na celu uświadomienie najmłodszych jak ważna jest ochrona środowiska naturalnego. Przed każdym filmowym seansem, będą udzielane informacje i rozdawane ulotki.

W hollu kina przeprowadzona zostanie akcja informacyjna dotycząca Akcji Segregacja wszyscy widzowie będą mieli także okazję zobaczyć Wystawę Edukacyjną „Kochasz dzieci, nie pal śmieci”. Na terenie galerii SFERA spotkać będzie można osoby informujące o akcji.

Akcja Segregacja to prowadzona przez Urząd Miejski w Bielsku-Białej kampania informacyjna propagująca segregację odpadów jako sposób na czyste miasto. Akcja ma pokazać, dlaczego warto segregować odpady oraz by przekonać się, że nie jest to wcale takie trudne. Urząd Miejski przygotował dla Bielszczan specjalny pakiet informacyjny.

Akcji towarzyszy wystawa edukacyjna „ Kochasz dzieci, nie pal śmieci” przygotowana przez Fundację Ekologiczną Arka. Składa się ona z 12 fotomontaży, które dotyczą różnych aspektów zagospodarowania odpadów, ze szczególnym naciskiem na problem spalania śmieci w domach. 

Urywek filmu Wall-E zamieściliśmy 14 lipca br.
Oficjalna strona filmu "WALL-E" 

Źródło: www.ekologia.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię