Stowarzyszenie na rzecz Ekorozwoju „Agro – Group” informuje, że prawdopodobnie w czerwcu lub we wrześniu 2013 rozpocznie się nabór na bezpłatne warsztaty dla dzieci ?Woda ? nie marnuję!?. Zainteresowane szkoły już dziś mogą przesyłać wstępne deklaracje.

Tym razem tematem przewodnim będzie woda. Z młodszymi dziećmi będziemy słuchać dźwięków wody, dotykać jej pod różną postacią, wąchać, smakować. Uruchomimy symulator zanieczyszczeń. Ze starszymi sprawdzimy wodę w pobliskiej rzece czy stawie. Wyłowimy bezkręgowce i je podejrzymy pod mikroskopem, sprawdzimy poziom zanieczyszczeń, prędkość nurtu, jakość podłoża, strukturę doliny, by na końcu określić biologiczny stan cieku. Uczniowie samodzielnie stworzą nalepki „Potaniacze wody” i nakleją je w newralgicznych dla marnowania wody miejscach domu. Zaś na niebieskich serduszkach zamieszczą osobiste deklaracje, jak nie marnować wody. Kartki z deklaracjami uczniów stworzą szkolne WODNE wystawy.
 
Warsztaty będą prowadzone w oparciu o sprawdzone metody eksperymentalno – warsztatowe, z użyciem walizek Eko-badacza, podbieraków, symulatora zanieczyszczeń, kluczy i foliogramów, mikroskopów stereoskopowych itp.
 
W projekcie będą brały udział szkoły z 8 województw w Polsce, stąd partnerami są organizacje z całej Polski: Fundacja Ekologiczna „ARKA”, Bielsko – Biała, Fundacja Ekorozwoju, Wrocław, Zespół Parków Krajobrazowych Woj. Wielkopolskiego, Poznań, RCEE Płock, Stowarzyszenie EKOSKOP, Rzeszów.
 
Wniosek złożony o dofinansowanie do NFOŚiGW znalazł się na liście rankingowej i jest w trakcie negocjacji, a więc jego ostateczny kształt zostanie dopiero wypracowany. Oficjalny nabór odbędzie się prawdopodobnie w czerwcu lub we wrześniu 2013. Tym niemniej, zainteresowane szkoły już dziś mogą przesyłać wstępne deklaracje (email o treści „Jesteśmy zainteresowani udziałem w projekcie „WODA – NIE MARNUJE”, dane szkoły i osoby kontaktowej, przesłany na adres [email protected].
 
data publikacji: 2013-02-22
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Tym razem tematem przewodnim będzie woda. Z młodszymi dziećmi będziemy słuchać dźwięków wody, dotykać jej pod różną postacią, wąchać, smakować. / Fot. www.sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię