Malowanie ekotoreb, tworzenie notesów z tektury, a także układanie wielkoformatowych puzzli na temat segregacji odpadów to  atrakcje, które przygotował dla mieszkańców Rybnika Dział Edukacji Ekologicznej ABRYS. 

1 czerwca na Placu Jana Pawła II pod rybnicką Bazyliką słychać było radosne okrzyki i śmiechy najmłodszych mieszkańców Rybnika. To właśnie tam odbyła się druga już edycja Festiwalu Ekologicznego, który cieszył się nie tylko olbrzymim zainteresowaniem dzieci, ale także i… dorosłych. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Urząd Miasta Rybnika z okazji Dnia Dziecka.

–  Warsztaty malowania toreb  cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem wszystkich mieszkańców Rybnika. Mimo że skierowane były głównie do dzieci, to za pędzle chwytali również ich rodzice i opiekunowie. Dzieci nie tylko odwzorowywały przygotowane dla nich szablony i odbijały ziemniaczane pieczątki, ale same tworzyły fantazyjne wzory na bawełnianych torbach. Jestem przekonana, że dzisiaj na ulicach Rybnika można zobaczyć wiele efektów realizowanych przez nas warsztatów – powiedziała Marta Siatka, koordynator projektów edukacyjnych w ABRYS.

W ramach Festiwalu  z materiałów przeznaczonych do recyclingu można było również zbudować instrumenty muzyczne, zrobić biżuterię czy też własnego eko_stwora. Z kolei szkoła z Piotrkowa Trybunalskiego przygotowała dla uczestników festiwalu pokaz mody ekologicznej, a Zespół Szkół Ekonomiczno ? Usługowych w Rybniku przygotował pokaz eko-gotowania. 

GALERIA

 

 

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię