Sopot i Jastarnia to kolejne po Amsterdamie, Madrycie, Bukareszcie, Sofii, Mediolanie i Warszawie miasta, które przyłączyły się do akcji Komisji Europejskiej mającej na celu powstrzymanie utraty bioróżnorodności.

Wioskę Bioróżnorodności w Sopocie w dniach 7-8 sierpnia odwiedziło blisko dwa tysiące turystów i mieszkańców Trójmiasta. Każdy z gości dowiedział się, co łączy go z tuńczykiem błękitnopłetwym, dębem i jabłkiem. Wioska jest jednym z elementów kampanii Komisji Europejskiej mającej na celu powstrzymanie utraty bioróżnorodności.
 
Każdy, kto odwiedził Wioskę na Skwerze Kuracyjnym mógł dowiedzieć się, czym jest bioróżnorodność i co może zrobić, aby zapobiegać jej utracie. Dzieci brały udział w zajęciach plastycznych, podczas gdy ich rodzice sprawdzali swoją wiedzę o różnorodności biologicznej rozwiązując quiz. Każdy chętny mógł zasadzić kwiaty miododajne oraz zrobić sobie zdjęcie na portal społecznościowy Facebook. 
 
W weekend 14-15 sierpnia Wioska stanęła w Jastarni w Parku Miejskim.
 
Wioska Bioróżnorodności jest jedną z form komunikacji Komisji Europejskiej w związku z obchodami Międzynarodowego Roku Różnorodności Biologicznej. Celem kampanii jest zwiększenie świadomości wśród społeczeństwa na temat zagrożeń wynikających ze spadku bioróżnorodności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię