Po kilku latach przerwy, ponownie w ramach akcji „Sprzątania Świata” w Kole została zorganizowana gra miejska, przeznaczona dla uczniów szkół podstawowych. Zabawa polega na rozwiązywaniu różnych  zadań (np. rebusów, krzyżówek) z zakresu gospodarki odpadami, ale ma też jeden bardzo ważny cel: edukację.

Podczas gry nie tylko sprawdzana jest bowiem wiedza uczestników z zakresu segregacji odpadów, ale jest ona również przekazywana przez arbitrów, obsługujących punkty zadaniowe. W myśl zasady „uczyć bawiąc”, zwiększana jest w ten sposób ich znajomość tematów, związanych z gospodarką odpadami.

Wśród zadań, z którymi 16 września 2022 r., zmierzyli się uczniowie kolskich szkół było m.in. segregacja odpadów do poszczególnych pojemników, rozwiązywanie krzyżówki, dopasowywanie surowców pochodzących z recyklingu, a także udzielanie odpowiedzi na temat zagospodarowania odpadów niebezpiecznych.

Uczniowie zorganizowani w drużyny przemieszczali się po kolskim Parku 600-lecia, do kolejnych punktów zadaniowych udając się dzięki otrzymanym w każdym z nich wskazówkom. Od każdego arbitra otrzymywali także litery, które po zakończeniu gry układali w hasło, które stanowiło tegoroczne hasło akcji „Sprzątanie świata”, czyli „Wszystkie śmieci są nasze”.

W grze liczyły się punkty, gdyż drużyna, która zdobyła ich najwięcej otrzymała nagrodę w postaci zestawu gier edukacyjnych. Laureatem tegorocznej gry została Szkoła Podstawowa nr 2 w Kole. Bez względu na zajęte miejsce wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni komiksem edukacyjnym, a każda szkoła biorąca udział w grze otrzymała także pakiet gier edukacyjnych.

Grę „wKoło odpadów” zorganizował Urząd Miejski w Kole wraz z firmą Saint Gobain HPM Polska. Grę realizował Dział Edukacji Ekologicznej Abrys.

 

GALERIA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię