Ekostrefa w Ostrowcu Świętokrzyskim to warsztaty kreatywne, konkursy, zabawy, wielkoformatowe gry planszowe, a co najważniejsze edukacja ekologiczna!

Wczoraj (25 września 2022 r.)  mieszkańcy Ostrowca przekonywali się, że z niepotrzebnych już rzeczy można zrobić biżuterię, starym mydełkom nadać „drugie życie”, a do wytworzenia nowych świeczek można użyć starych słoików, resztek domowych świeczek lub wosku sojowego. 

Park Miejski w Ostrowcu Świętokrzyskim na jeden dzień zamienił się w strefę edukacji i atrakcji ekologicznych. Można było nie skorzystać z warsztatów kreatywnych, takich jak tworzenie ekologicznych mydełek, świeczek, bransoletek z koszulek t-shirt czy też dekoracji z odpadów, ale także zobaczyć, jak można wytworzyć energię ze źródeł odnawialnych oraz przy wykorzystaniu ręcznego generatora prądu. Atrakcją były także wieloformatowe gry planszowe  – „Spacerkiem po wiedzę” oraz „Gazu do GOZ-u” oraz konkurs „wKOŁO środowiska” z użyciem koła fortuny. Nie zabrakło też chusty animacyjnej oraz zabawy we właściwą segregację odpadów. 

Działania edukacyjne, realizowane na zlecenie Urzędu Miejskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim przez Dział Edukacji Ekologicznej firmy ABRYS miały na celu pokazanie, że nie wszystkie odpady muszą kończyć swoje życie w koszu na śmieci, a segregacja odpadów nie musi być tylko przykrym obowiązkiem. 

W Parku odbywała się także wymiana elektroodpadów na rośliny, warsztaty zero waste, a także liczne gry, konkursy i zabawy. 

GALERIA ZDJĘĆ

Archiwum ABRYS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię