Jesienne wieńce, makrama, woskowijki, domki dla owadów oraz torby z t-shirta to tytuły warsztatów, które odbyły się w Szkole Podstawowej w Cerekwicy w piątek (23 września 2022 r.) w ramach Nocy Ekologów. 

Wydarzenie po raz drugi zostało zrealizowane przez Gminę Rokietnica w ramach projektu pn. „Fabryka Ekologów – edukacyjne  laboratorium w Szkole Podstawowej w Cerekwicy w ramach zadania pn. Budowa Szkoły Podstawowej w Cerekwicy”. Pieniądze na jego realizację pochodziły z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, Osi priorytetowej 4. Środowisko, Działanie 4.5. Ochrona przyrody, Poddziałanie 4.5.4. Edukacja ekologiczna.

W piątkowy wieczór (w godz. 19-22) można było wziąć udział w warsztatach podczas których wytwarzane były woskowijki, będące alternatywą dla folii aluminiowej, wieńce jesienne z naturalnych elementów oraz makrama na gałęzi. Równolegle odbywały się warsztaty podczas których można było zrobić torbę na zakupy z koszulek t-shirt oraz domek dla owadów, w którym mogą zamieszkać owady zapylające, np. murarki. W ramach warsztatów z udziałem zestawów odnawialnych źródeł energii pn. „Kilowaty zabawy” pokazywaliśmy z kolei, jak wytwarzany jest prąd w elektrowniach wiatrowych czy też dzięki panelom fotowoltaicznym. Ponadto można było wdziąć udział e ekologicznym kole fortuny, grze edukacyjnej, a także ekozmaganiach. 

Za działania edukacyjne odpowiadał Dział Edukacji ekologicznej firmy ABRYS. 

GALERIA ZDJĘĆ

   Archiwum ABRYS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię