Dziś przypada Dzień Praw Zwierząt. Jak co roku, Klub Gaja zainaugurował coroczne obchody Dnia Praw Zwierząt: tym razem w bibliotece Śląskiej w Katowicach, gdzie obchody przygotował Klub Gaja (godz. 11.00).Tego dnia odbedą się liczne happeningi, wystawy, spotkania lub prelekcje.

Klub Gaja prowadzi projekt "Pomagamy zwierzętom – chronimy klimat". Wszystkie placówki oświatowe, organizacje i instytucje, które chciałyby przystąpic do programu i  otrzymać pakiet materiałów edukacyjno-informacyjnych: broszury, komplety plakatów, 20 minutowy film Zwierzęta a Klimat – 2009 powinny pobrać ze strony karty zgłoszenia do programu ze strony Klubu Gaja, wypełnienie je i odesłać do Klubu Gaja.

Równoczesnie organizator prosi o przesłanie do Klubu Gaja do końca czerwca 2009 sprawozdania z podjętych działań. Najciekawsze z nich opublikuje w Raporcie z działań, który zostanie zamieszczony na stronie internetowej. W ten sposób najlepsze pomysły i działania będą promowane i pokazywane innym placówkom, które w przyszłości będą mogły się na nich wzorować.
 

Celem programu " Pomagamy zwierzętom – chronimy klimat" jest edukacja na temat nierozerwalnego związku pomiędzy produkcyjną hodowlą zwierząt, a zmianami klimatu na Ziemi.

Hodowla zwierząt jest odpowiedzialna za 18% światowej emisji gazów cieplarnianych (GC).

Jest to więcej niż procentowy udział transportu, który jest odpowiedzialny za 14% globalnej emisji GC.

Projekt "Pomagamy zwierzętom – chronimy klimat" jest kontynuacją projektu "Pomagamy zwierzętom", który był realizowany od 15.10 do 31.12. 2007 ( projekt dofinansowany przez FIO i Eurogroup for Animals oraz od 01.01 -31.10.2008 (projekt dofinansowany był ze środków UE, WFOŚiGw w Katowicach oraz Eurogroup for Animals).

Czas realizacji projektu: 1.01.2009 – 30.11.2010

Zobacz krótki spot filmowy z okazji Dnia Praw Zwierząt:

Źródło: Klub Gaja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię