Już po raz piąty można ubiegać się o dofinansowanie projektów ekologicznych w ramach konkursu grantowego organizowanego jako element programu „Po stronie natury”. Przedszkola, szkoły oraz instytucje promujące edukację ekologiczną, mogą w tym roku zawalczyć o przyznanie wsparcia w wysokości do 10 tysięcy złotych. Do zagospodarowania jest pula 100 tysięcy złotych, a wnioski można składać do 15 kwietnia.

Nieprzerwanie od pięciu lat Żywiec Zdrój wraz z Fundacją Nasza Ziemia wspiera inicjatywy ekologiczne, poprzez dofinansowanie najciekawszych pomysłów i pomoc w ich wdrożeniu. Również w tym roku każda idea, której celem jest zwiększenie świadomości i wiedzy ekologicznej, czy też wspieranie lokalnych inicjatyw związanych z ochroną środowiska, może ubiegać się o wsparcie finansowe.

W puli konkursu grantowego znajduje się 100 tysięcy złotych, a maksymalna, jednostkowa kwota dofinansowania to 10 tysięcy złotych. Komisja przyznająca granty, będzie zwracała uwagę między innymi na kompleksowe podejście do ochrony przyrody i edukacji ekologicznej oraz wcielanie w życie idei "Posadź dalej", czyli aktywizację lokalnych społeczności.

Programem `Po stronie natury` długofalowo wspieramy ochronę środowiska oraz edukację ekologiczną w Polsce. Dzięki czterem edycjom konkursu grantowego w realizację tego celu zaangażowało się ponad 380 organizacji i instytucji oraz kilka tysięcy osób – mówi Sławomir Brzózek, prezes Fundacji Nasza Ziemia koordynującej konkurs. – Udział w przedsięwzięciu dostarcza jego uczestnikom wielu emocji i wrażeń, które na długo zapadają w pamięć. Inicjatywy podejmowane w ramach programu, to doskonała okazja, żeby zrobić coś dobrego dla przyrody w skali lokalnej, ale także sposób na pokazanie społeczeństwu, że takie działania, w prosty sposób, może podjąć każdy z nas.

Regulamin tegorocznego konkursu grantowego oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie www.postronienatury.pl, w zakładce "Konkurs grantowy". Dokumenty można znaleźć również na stronie Fundacji Nasza Ziemia (www.naszaziemia.pl), która udziela szczegółowych informacji pod numerem telefonu (22) 622 81 18.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię