Sprawdzimy to podczas pierwszego ogólnopolskiego badania świadomości ekologicznej najmłodszych w ramach programu badawczego dzieci i młodzieży PLAYDO.

Trwa właśnie nabór do projektu badawczego na temat świadomości ekologicznej najmłodszych w ramach ogólnopolskiego programu badawczego dzieci i młodzieży PLAYDO. Celem badania jest poznanie świadomości ekologicznej wychowanków polskich przedszkoli. Sprawdzimy, ile o ekologii wiedzą najmłodsi. Dowiemy się, czy rozumieją konieczność oszczędzania wody i energii elektrycznej. Zapytamy przedszkolaków, jakie działania szkodzą przyrodzie, a jakie przybliżają nas do życia w czystym i bezpiecznym otoczeniu. Poznanie aktualnej wiedzy najmłodszych pomoże wskazać pożądane kierunki edukacji ekologicznej, by młode pokolenia dorastały w duchu troski o czysty i bezpieczny świat.

Udział w badaniu jest dla dzieci niezapomnianą atrakcją, ponieważ przybiera formę zabawy i kreatywnych zajęć. Kolorowe plansze, gry i rozbudzające wyobraźnię zadania nie tylko pomagają poznać świadomość ekologiczną dzieci, lecz zapewniają im rozrywkę i możliwość zdobycia nowych umiejętności. Dzieci narysują, jak troszczą się o przyrodę, wrzucą do odpowiadających kolorystycznie kontenerom pojemników butelki i papier, a także odpowiedzą na pytania-zagadki związane z ekologią i środowiskiem naturalnym. Dostaną odznaki „Małych Ekologów”, a najbardziej proekologiczne przedszkola nagrody w postaci kreatywnych zabawek i materiałów edukacyjnych. Może właśnie Twoje przedszkole ma szansę wykazać się największą wiedzą swoich wychowanków i ich proekologiczną postawą?

Zachęcamy przedszkola w całej Polsce do włączenia się w akcję badawczą! PLAYDO to ogólnopolski program badawczy dzieci i młodzieży, który pozwala nadążać za zmianami ich postaw i wartości oraz opiniami na ważne społecznie kwestie. Uczestnictwo w PLAYDO to także wspieranie rozwoju młodego pokolenia, ponieważ każdy projekt badawczy jest źródłem finansowania pomocy dydaktycznych dla przedszkoli i szkół, by zwiększać możliwości edukacyjne najmłodszych. Jest to więc program nie tylko o dzieciach, lecz przede wszystkim dla dzieci.

Więcej informacji na www.playdo.pl
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię