Do Wrocławskiego Teatru Lalek powracają owady – bohaterowie spektaklu „Co w trawie piszczy”! ZielonaLekcja.pl rozdaje bilety na te spektakle! Do wygrania 5 podwójnych biletów na spektakle grane w najbliższy weekend, tj. 20-21 lutego.

W tym tygodniu podwójne bilety wygrali:

na spektakl w niedzielę, 21 lutego o godz. 11:

Anna Krzysztoń

Andrzej Małecki

Bilety na sobotę nie zostały przyznane z powodu braku zgłoszeń.

Co zrobić, aby wygrać bilety?

  • Aby wygrać bilety na spektakle odbywające się w kolejny weekend (20 lutego o 15:00 i 21 lutego o 11:00), wyślij na [email protected] odpowiedzi na 5 poniższych pytań (odpowiedzi przyjmujemy do czwartku, 18 lutego do godz. 15:00). Podaj swoje dane, nr  tel. i preferowany dzień i godzinę spektalu. Bilety będą do odbioru w kasie po podaniu nazwiska. Wśród autorów prawidłowych odpowiedzi wylosujemy 5 podwójnych biletów.  Wyniki w czwartek, 18 lutego ok. godz. 18:30!

Pytania konkursowe:

1. Kto jest reżyserem spektaklu "Co w trawie piszczy"?
2. Podaj nazwy trzech owadów, grających role główne w spektaklu.
3. Z którym  ZOO współorganizowany jest spektakl "Co w trawie piszczy"?
4. Jak sie nazywa nauka o owadach?
5. Co to są skolopendry?

Informacja o spektaklu
"Co w trawie piszczy" to przedstawienie, w którym o jednym z najważniejszych współczesnych tematów – ekologii, opowiadasię językiem lekkim i zrozumiałym dla dzieci. Emocjonująca historia zmagań mieszkańców łąki z zagrożeniem w postaci traktora, widziana oczami dwóch gąsienic.

W rolach głównych występują: patyczaki, świerszcze, skolopendry, pająki i szarańcze oraz – po raz pierwszy w teatrze – robot Hexor! Spektakl powstał w oparciu o sztukę napisaną specjalnie na zamówienie Wrocławskiego Teatru Lalek. Szczególną uwagę na to przedstawienie o ogromnym potencjale edukacyjnym zwracamy nauczycielom przyrody, geografii i wiedzy o środowisku, bowiem w naturalny sposób uzupełnia ono wiadomości z zakresu tych przedmiotów.

Spektaklem "Co w trawie piszczy" Wrocławski Teatr Lalek powrócił do fenomenalnie przyjętego przez młodych widzów cyklu spotkań z pracownikami i dyrektorem ZOO. Po każdym przedstawieniu młodzi widzowie spotkali się z entomologami – naukowcami i dydaktykami z wrocławskiego ogrodu zoologicznego. Mogli dowiedzieć się jeszcze więcej o swoich ulubionych owadach i zobaczyć żywe okazy!

Co w trawie piszczy?
Reżyseria: Radosław Kasiukiewicz
Scenografia: Michał Dracz
Muzyka: Piotr Baron, Adam Milwiw-Baron
Konsultacja naukowa: Radosław Ratajszczak
Obsada: Agata Kucińska, Konrad Kujawski, Patrycja Łacina-Miarka, Grzegorz Mazoń

Spektakle odbędą się we Wrocławskim Teatrze Lalek, przy pl. Teatralny 4, 50-051 Wrocław.

„Co w trawie piszczy” to przedstawienie, w którym o ekologii opowiada się językiem lekkim i zrozumiałym dla dzieci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię