Turyści odpoczywający nad Kanałem Elbląskim wkrótce będą mogli korzystać z nowej bazy rekreacyjnej zbudowanej przy pochylni Buczyniec. Samorząd Województwa przeznaczył na inwestycję ponad milion złotych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Kanał Elbląski jest atrakcją Powiśla, odwiedzaną przez turystów z kraju i zagranicy. Pochylnia Buczyniec znajduje się na trzydziestym szóstym kilometrze kanału. Będzie tam doprowadzona droga dojazdowa z parkingiem. Projekt zakłada stworzenie pola biwakowego o powierzchni prawie 4,5 tys. m2 łącznie z placem zabaw, tarasem widokowym i zapleczem sanitarnym. Doskonale urządzony kemping będzie mógł jednorazowo pomieścić 400 osób.

Mieszkańcy regionu oraz turyści z pewnością docenią spokój, walory przyrodnicze i możliwość aktywnego wypoczynku. Pole biwakowe uzupełni ofertę hoteli w powiecie elbląskim. 

Realizacja projektu pochłonie 1,734 mln zł i będzie ujęta w wykazie indywidualnych, kluczowych projektów Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię