II etap konkursu Tesco dla Szkół ? ?Ekomania Filmowania? rozstrzygnięty! Po burzliwych obradach, Jury wytypowało 3 ekipy filmowe, które nakręciły ekofilmiki o największych walorach edukacyjno-ekologicznych i otrzymają Grand Prix.

Jury obradowało w składzie: Tomasz Zubilewicz, prezenter pogody, psycholog Małgorzata Ohme, Mirosław Jakubik – operator i montażysta filmowy, Małgorzata Łuszczek z Fundacji Partnerstwo dla Środowiska oraz przedstawiciele fundatora nagród – firmy Tesco Polska.

Zwycięzcami są: „Zbuntowane kaloryfery” ze Strzebinia, „Eko fanki” ze Sztumu oraz „EKOludy” z Oławy. Uczniowie pojadą na zagraniczną wyprawę ekologiczną do Wielkiej Brytanii.

Jurorzy konkursu, oceniając ekofilimik przygotowany przez „Zbuntowane kaloryfery” szczególnie zwrócili uwagę na jego przesłanie, estetykę, emocjonalność oraz przemyślane i precyzyjne wykonanie.

Fajny pomysł na filmik i akcję do tyłu. Od razu jest zasugerowane działanie wynikające z danej sceny. Podoba mi się nazwa zespołu, kiedy po raz pierwszy rzuciłem okiem na listę uczestników, miałem wrażenie, że to będzie coś innego. Nazwa jest już wyzwaniem i nawiązaniem do problemów środowiska w XXI wieku.
Tomasz Zubilewicz

Film symboliczny, plastyczny, piękne kolory. Emocjonalny.
Tesco Polska

Ekofilmik ze Sztumu zasłużył według Jurorów na Grand Prix ze względu na dynamiczny montaż, zaskakujące ujęcia oraz dobór muzyki.

Film z przemyślanym i sprawdzonym już w Aniołkach Charliego scenariuszem. Jest ciekawy, każda scena wywołuje zainteresowanie, byłem zaciekawiony co będzie się dziać dalej. A wszystko to o ekologii. Ten film przypadł mi najbardziej do gustu.
Tomasz Zubilewicz

Film odnosi się do zmian klimatycznych, które są spowodowane również w wyniku działalności człowieka. „Eko fanki” niczym supermenki pokazują dobre rozwiązania ekologiczne. Ciekawy film pod względem technicznym.

Małgorzata Łuszczek

 W przypadku ekofilmiku nakręconego przez „EKOludy”, Jurorzy docenili inspirowany mitologią pomysł na fabułę, dobre udźwiękowienie oraz wysoki poziom walorów edukacyjnych – nawiązanie do innowacyjnych a jednocześnie bardzo prostych rozwiązań, które każdy może stosować w trosce o środowisko.

Świetny pomysł nawiązujący do literatury. Duże zdolności aktorskie dziewczynki, która organizuje w szkole podstęp. Duży plus za uczestnictwo w filmie wielu osób w różnym wieku. Brawo, zuchy!
Małgorzata Ohme

Świetny pomysł. Duża ilość bohaterów. Dobry dźwięk
Mirek Jakubik

Źródło: tescodlaszkol.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię