Kilogramy wykorzystanych i zagospodarowanych ponownie odpadów, ponad 820 placówek bioracych udział w konkursie, kilka tysięcy nadesłanych prac konkursowych oraz wzrost świadomości ekologicznej dzieci to efekty XII edycji Akademii Misia Haribo.

W tegorocznej edycji konkursu pod hasłem „Segregujesz? Nie marnujesz?” Miś Haribo zachęcał dzieci do zgłębienia tematu selektywnej zbiórki odpadów i jej korzystnego wpływu na środowisko naturalne. Nad kształtem i zakresem merytorycznym konkursu czuwała ekolog, specjalista od zrównoważonego rozwoju, Pani Renata Stępień, członek Rady Programowej Akademii Misia Haribo, na co dzień reprezentująca Krajową Radę Poszanowania Energii.

Głównym celem konkursu było budowanie świadomości ekologicznej wśród dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.
Zadanie konkursowe dla dzieci w wieku przedszkolnym polegało na przedstawieniu sposobów gospodarowania i segregowania odpadów za pomocą dowolnej techniki plastycznej. Natomiast zadaniem dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym było opracowanie sposobów segregowania i przetwarzania odpadów w formie „Vademecum Małego Ekologa”.

Do XII edycji zgłosiło się ponad 100 szkół i ponad 700 przedszkoli. Jury konkursu, nagrodziło piętnaście placówek przedszkolnych oraz dziewięć szkół. Każda placówka, która wzięła udział w konkursie otrzymała pamiątkowe dyplomy od Misia Haribo. Przedszkola, które zostały nagrodzone w konkursie, otrzymały m.in. zestawy pojemników do segregacji odpadów, eko-książki, eko-zabawki, plecaki Haribo oraz materiały edukacyjne Akademii Misia. Pełna lista nagrodzonych placówek jest dostępna na stronie internetowej www.haribo.com, w zakładce Akademia Misia Haribo.

I miejsce w kategorii placówek przedszkolnych zdobyły dzieci z Niepublicznego Przedszkola Muzyczno-Językowego „Nutka” w Czeczotce, koło Nowego Dworu Mazowieckiego. Nagrodą główną za zajęcie I miejsca było umeblowanie sali dla dzieci kolorowymi i przyjaznymi dzieciom mebelkami. Zwycięzcami wśród szkół zostali uczniowe z klasy IVa z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Konstantego Maciejewicza w Stepnicy w województwie zachodniopomorskim. Cała klasa za za zajęcie I miejsca otrzymała tablety.

Jesteśmy pod wrażeniem pomysłowości, zaangażowania i wysokiego poziomu prac nadesłanych w tegorocznej ekologicznej edycji Akademii Misia Haribo. Efekty prac przeszły nasze najśmielsze oczekiwania, jesteśmy pod wrażeniem kreatywności i wiedzy dzieci na temat segregacji odpadów. Jury konkursowe miało bardzo trudne zadanie, aby wyłonić laureatów spośród autorów tak interesujących prac – mówi Marzena Sadurska, Brand Manager w firmie Haribo, będącej pomysłodawcą i organizatorem konkursu.

Akademia Misia Haribo to długoletni projekt edukacyjno-społeczny, skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, wychowawców, nauczycieli oraz rodziców. Głównym założeniem przyświecającym działaniom w ramach Akademii Misia Haribo jest uświadomienie rodzicom, nauczycielom i opiekunom jak uczyć i rozwijać dzieci poprzez zabawę. W ramach konkursu, nauczyciele mają za zdanie przeprowadzić zajęcia dydaktyczne na wskazany temat, a dzieci na podstawie nabytej wiedzy, przygotować prace konkursowe, rozwijając przy tym umiejętności społeczne.

 

Fot. Haribo

Fot. Haribo

Fot. Haribo

Fot. Haribo

Fot. Haribo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię