Do setek gmin i przedsiębiorstw z terenu całego kraju wysłane zostały plakaty zachęcające do wdrażania w życie idei segregowania i selektywnej zbiórki odpadów. Mają one zwrócić uwagę społeczeństwa na to, że śmieci należy traktować zupełnie serio. Stąd hasło ? ?Zacznij śmiecić na poważnie!?.

Dobra wiadomość dla wszystkich spóźnialskich, którym wcześniejszy w tym roku termin nadsyłania zgłoszeń umknął uwadze. W tym roku organizatorzy na deklaracje udziału czekają do 15 czerwca! Można zgłoszać się w aż 9 kategoriach, w puli nagród jest  już ponad 300 000 zł, a do tego cenne nagrody rzeczowe – nie ma więc na co czekać!  Najwyższa pora odwiedzić oficjalną stronę konkursu (http://pucharrecyklingu.pl/) i pobrać z niej deklarację udziału oraz przefaksować lub przesłać na adres organizatora, czyli „Przeglądu Komunalnego”.

W konkursie mogą wziąć udział urzędy miast i gmin, zakłady komunalne, sortownie, firmy recyklingowe oraz organizacje pozarządowe i placówki oświatowe.

Promocyjna akcja plakatowa z hasłem „Zacznij śmiecić na poważnie!” zbiegła się w czasie z uruchomieniem nowych internetowych kanałów informacji o konkursie, czyli powstaniem fanpage’a na Facebooku (www.facebook.com/Pucharrecyklingu) oraz kanałem medialnym na YouTube (www.youtube.com/abryswydawnictwa).

Jesienią konkursowi będzie towarzyszyła wystawa prezentująca eksponaty oraz kreatywne urządzenia stworzone z elektroodpadów, pod roboczą nazwą „ELEKTRO-ZWROTka”. Partnerem wystawy została Fundacja Aeris Futuro, dzięki której, wśród eksponatów, pojawią się te, nagrodzone w konkursie ART TECH DESIGN w ramach projektu ElektroReKreacje.

XIV edycja Konkursu została dofinansowana przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Organizatorem jest miesięcznik „Przegląd Komunalny”. Patronat honorowy objęli: Ministerstwo Środowiska, NFOŚiGW, Związek Miast Polskich, Polska Izba Ekologii. Patronat medialny sprawują: portal komunalny.pl i zielonalekcja.pl, „Recykling”, „Wspólnota”, „Packaging Polska”, „Opakowanie”, „Gazeta Sołecka”, „Odpady i Środowisko”.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię