Na nauczycieli czekają bezpłatne egzemplarzy publikacji: Ekologia na każdym przedmiocie – scenariusze zajęć dla szkoły podstawowej i gimnazjum pod redakcją Anny Gierek i Elżbiety Gierek. Jest to możliwe dzięki Fundacji Wspierania Inicjatyw Ekologicznych.

Fundacja oferuje bezpłatnie książkę i płytę CD pokazujące, że zagadnienia  ekologiczne można prezentować w sposób przystępny i atrakcyjny nie tylko na lekcjach przyrody, biologii czy geografii, ale też historii, matematyki, j. polskiego i j. obcych, nie zaburzając układu treści  programowych danego przedmiotu.

Na 160 s. i kolorowych wkładkach zawarto 50 scenariuszy: propozycje rozwiązań metodycznych dla klas I-III (w  układzie blokowym) oraz scenariusze lekcji dla klas IV-VI szkoły  podstawowej, a także dla gimnazjum. Są one zgodne z Podstawą programową kształcenia ogólnego dla szkół podstawowych i gimnazjum.

Nauczyciele szkół podstawowych i gimnazjów wszystkich specjalności z całego kraju, biblioteki pedagogiczne i publiczne, kuratoria oświaty, wojewódzkie ośrodki metodyczne, ośrodki doskonalenia nauczycieli, regionalne centra edukacji ekologicznej, wydziały ochrony środowiska  różnych szczebli oraz organizacje ekologiczne mogą otrzymać publikację  bezpłatnie. Wystarczy do dnia 11.09.2009 podać  adres, pod który Fundacja ma wysłać publikację.

Zamówienia należy składać pod adresem:
Fundacja Wspierania Inicjatyw Ekologicznych
ul. Czysta 17/4, 31-121 Kraków
tel./fax (012) 631 57 31
[email protected], fwie.eco.pl

Równocześnie Fundacja zaprasza nauczycieli szkół podstawowych i gimnazjów do udziału w konkursie na najlepszy nowy scenariusz zainspirowany publikacją. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Dofinansowano ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

  Źródło: www.fwie.eco.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię