W tym roku, szkoły i przedszkola biorące udział w Akcji, odwiedzą przedstawiciele firm uczestniczących w VII edycji ?Drzewko za butelkę?. Przedstawią oni prezentację edukacyjną na temat idei Akcji w kontekście: cyklu życia produktu jakim jest butelka PET, potrzeby promowania zachowań proekologicznych w życiu codziennym oraz inicjatyw proekologicznych podejmowanych przez firmy chemiczne w celu minimalizacji oddziaływania na środowisko.

Jednymi z firm, które podjęły się tego zadania są: Branżowa Organizacja Odzysku oraz Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach, których pracownicy już od kilku tygodni odwiedzają placówki edukacyjne w Tarnowie i okolicach.

Nauczyciel oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej nr 8 im. K.K. Baczyńskiego w Tarnowie- Pani Lucyna Skulska tak podsumowała spotkanie: „Jesteśmy zachwyceni prezentacją. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się wielu interesujących rzeczy, wzięły udział w konkursie, a także otrzymały drobne upominki. Taka forma nauki jest idealna dla najmłodszych, co potwierdza ich czynny udział w prezentacji.”

Akcja „Drzewko za butelkę” organizowana jest przez Sekretariat Programu „Odpowiedzialność i Troska”. Patronat sprawuje Minister Środowiska i Minister Edukacji Narodowej.

Źródło: www.drzewkozabutelke.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię