?Nie oszczędzaj na naturze? to hasło akcji zorganizowanej przez łódzką Manufakturę z okazji Dnia Ziemi. W dobie kryzysu nie możemy jednak przy tym zapomnieć o tym, co ważne dla naszej przyszłości i dla losów całej planety. Wydarzenie ma na celu zwrócenie uwagi na potrzebę dbania o środowisko naturalne niezależnie od koniunktury.

W ramach wydarzeń zaplanowano: malowanie gigantycznej Ziemi na rynku Manufaktury, zajęcia edukacyjne, zbiórkę surowców wtórnych z udziałem uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych połączoną z konkursem, w którym do wygrania będą nagrody oraz drzewka przekazane przez Leroy Merlin, ekologiczny seans filmowy, uruchomienie punktu informacji o zdrowym i ekologicznym stylu życia, wystawę prac tematycznych stworzonych przez przedszkolaków, quizy i konkursy.

Muzeum Sztuki w Łodzi (ms² w Manufakturze) zaprasza 22 kwietnia na spotkanie z artystką Moniką Szpaner. Przez cały dzień będzie ona tworzyć na oczach widowni rzeźbę z surowców wtórnych. Zachęci również do obejrzenia wystawy przedmiotów wykonanych z materiałów przetwarzalnych.

 Manufaktura minimalizuje także zużycie energii elektrycznej, cieplnej oraz wody, a także ilość odprowadzanych ścieków. Stosuje również systemy umożliwiające oczyszczanie zanieczyszczeń spływających z parkingów. Proekologicznych postaw wymaga się również od najemców i podwykonawców.

Punkty gastronomiczne wykorzystują separatory tłuszczu, salony elektroniczne utylizują zużyte źródła energii, firma sprzątająca używa biodegradowalnych środków chemicznych.

Źródło: www.manufaktura.com

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię