LEAF International (Learning about Forest) i ENO (Environmental Online) zapraszają wszystkie szkoły do sadzenia drzew. 21 września 2010 odbędzie się Światowy Dzień Pokoju, jest to część globalnej kampanii w której uczestniczy ponad 5000 szkół ze 150 krajów.

To wydarzenie jest praktyczną drogą zwiększania środowiskowej i globalnej edukacji. Łączy dzieci na całym świecie do ekologicznych działań. Co jest więcej, wydarzenie rozwija znaczenie pokoju i zwiększa świadomość znaczenia drzew i lasów w skali światowej. Sadzenie drzew ma symbolizować nadzieję i ciągłość życia. Kampania zwiększy świadomość zmiany klimatu i różnorodność ekosystemów na Ziemi. Drzewa mogą być postrzegane jako płuca świata i przez zwiększanie ich liczby skorzysta cała Ziemia jak również jej mieszkańcy.

Jak można się zaangażować?

Zarejestruj swoją szkołę do 1 września 2010 roku na stornie www.leaf-international.org. Na tej stronie będą dostępne wszelkie szczegółowe informacje. Każda uczestnicząca szkoła otrzyma certyfikat.

Przygotowania

1.znajdź gatunki drzew, typowe dla twojego klimatu i dominującego gatunku drzewa w twoim regionie.

2.zdobądź drzewa od lokalnych dostawców i sponsorów.

3.wybierz odpowiednie miejsca na drzewa.

4.znajdź chętnych uczniów, którzy pomogą zasadzić drzewa.

5.zaproś mieszkańców z twojej okolicy do wzięcia udziału.

6.Wybierz ucznia, który wygłosi krótkie przemówienie (propozycja przemówienia zostanie dostarczona w późniejszym terminie).

7.Zrób zdjęcia i nagraj filmik podczas uroczystości.

8.zaproś inne szkoły i miejscowe władze aby dołączyli się do tego wydarzenia, może jeden z nich mógł wygłosić krótkie przemówienie.

9.zaproś miejscowe media aby również się włączyły.

Więcej informacji: www.leaf-international.org

Wydarzenie rozwija znaczenie pokoju i zwiększa świadomość znaczenia drzew. / Fot. Przysłop

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię