Wystawa prac konkursu EduPak Polska propagującego wiedzę na temat recyklingu szkła wśród przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych i średnich będzie towarzyszyć targom Glass. Targi rozpoczną się już w środę 14 listopada w Poznaniu.

Tegoroczna tematyka konkursu została ukierunkowana na ideę Zero Waste. W Alei Lipowej będzie można podziwiać pomysły uczniów na ?drugie życie? szkła. Zwiedzający targi będą również mogli uczestniczyć w niecodziennych pokazach technik zdobienia szkła oraz interaktywnych warsztatach.

Zero Waste ? zacząć od? siebie

II edycja EduPak Polska skierowana jest do dzieci i młodzieży z Wielkopolski. W tegorocznym konkursie do udziału zaproszeni zostali zarówno uczniowie wielkopolskich szkół ponadpodstawowych, jak i podstawowych (podzielonych na dwie grupy: klasy I-IV i V-VIII) oraz przedszkolaki. Każda z wymienionych grup otrzymała inne zadania konkursowe, dopasowane do wieku uczestników.

Tegoroczna tematyka konkursu została ukierunkowana na ideę Zero Waste. Jej istotą jest uświadomienie, że małe zmiany dokonywane na co dzień przez każdego z nas, w swoim otoczeniu, skutkują ograniczaniem odpadów w skali globalnej i optymalnym wykorzystaniem dostępnych zasobów. W ten sposób wszyscy realnie mogą troszczyć się o środowisko i przyszłość następnych pokoleń ? w tym również uczestników tegorocznego konkursu. Konkursowe prace będą mogli podziwiać zwiedzający targi Glass. Wydarzenie potrwa od 14 do 17 listopada na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

EduPak Polska to projekt realizowany przez Friends of Glass Polska, organizację non profit.

– Konkurs się rozwija, a plany są wciąż ambitne. EduPak Polska to wyzwanie, które podejmowane jest przez coraz większą liczbę uczestników i to kolejny powód do zadowolenia. Sam konkurs ma być jedynie pretekstem do zajęć przybliżających proekologiczne działania. Naszym celem jest zmiana postaw i nawyków u dzieci i młodzieży, a włożony wysiłek chcemy uhonorować nagrodami, które laureaci sami sobie wybiorą ? informuje Barbara Maciałczyk z Friends of Glass Polska, organizatora konkursu.

Patronat honorowy sprawuje Prezydent Miasta Poznania, a merytorycznie nad całością czuwa Wielkopolski Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu.

Szklane pokazy czyli niezwykły spektakl na targach Glass

Pokazy technik zdobienia szkła będą jednym z najbardziej widowiskowych wydarzeń targów Glass. To niecodzienna okazja do zobaczenia na żywo całego procesu powstawania przedmiotów szklanych, począwszy od wytopu surowego szkła w piecu hutniczym, poprzez jego wstępne formowanie, termoformowanie i zdobienie. Pokazom potowarzyszą interaktywne warsztaty. Widzowie będą mogli własnoręcznie wykonać np. szklaną biżuterię. W specjalnie wydzielonej strefie będzie można podziwiać profesjonalistów. Zaprezentują różne techniki zdobienia szkła takie jak: fusing, piaskowanie czy malowanie natryskowe. Nie lada gratką będą pokazy powstawania witraży przestrzennych i żywicznych.

Szczegółowy program wydarzeń na : www.glass.mtp.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię