Green recycle symbolon green chalkboard with wooden frame.

…bądź BIO z Ekoprzyszłość” – to tytuł projektu realizowanego przez Związek Międzygminny „Eko-przyszłość” z Nowej Soli. W 160 prelekcjach wzięło udział ponad 6250 uczniów szkół podstawowych. 

Projekt był skupiony na temacie zagospodarowania odpadów problemowych, ze szczególnym uwzględnieniem PSZOK-ów. To właśnie do zlokalizowanych na terenie każdej gminy Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych  można nieodpłatnie oddać m.in. zużyte baterie i akumulatory, stare i niepotrzebne meble, przeterminowane leki
i chemikalia, opony samochodowe czy też starą pralkę bądź lodówkę. – Niestety świadomość, w jaki sposób postępować z takimi odpadami jest wciąż niska, a wiedza na temat funkcjonowania PSZOK-ów w gminie znikoma. Wciąż duży problem stanowi też właściwe posegregowanie bioodpadów, gdyż wraz z obierkami od owoców i warzyw do brązowych pojemników trafiają odchody zwierzęce, a także kości i mięso – podkreśla Małgorzata Sawicka, koordynator projektów edukacyjnych w firmie ABRYS.  

Prelekcje odbyły się we wszystkich placówkach, zlokalizowanych na terenie trzynastu gmin Związku Międzygminnego „Eko-Przyszlość”. Wzięli w nich uczniowie klas IV-VIII. Projekt był współfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze. Zajęcia rozpoczęły się 11 września, a zakończyły – 8 listopada 2018 r. 

Prelekcje zostały zrealizowane przez Dział Edukacji Ekologicznej ABRYS. 

GALERIA ZDJĘĆ

Fot. Archiwum Abrys 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię