Na co choruje Klimat? Czym grozi cieknący kran? Którędy ucieka prąd? – odpowiedzi m.in. na te pytania można znaleźć w książeczce dla dzieci ?Zielona Brygada? wydanej w ramach projektu Partnerstwo dla Klimatu.

Przedszkolaki są otwarte na zdobywanie nowej wiedzy. Ministerstwo Środowiska zadbało o to, aby dowiedziały się one o zmianach klimatu i możliwościach jego ochrony. Przygotowało w tym celu  w ramach projektu Partnerstwo dla Klimatu książeczkę „Zielona Brygada”. Chce tym samym wpajać dzieciom, już od najmłodszych lat, dobre wzorce ekologicznych zachowań. Dzieci w wieku przedszkolnym to bowiem bardzo wdzięczna grupa docelowa – chłonna, o otwartych umysłach.

W książeczce znajduje się dziewięć wierszyków z ilustracjami, które przybliżają dzieciom tematykę zmian klimatycznych oraz pokazują jak mogą one przeciwdziałać globalnemu ociepleniu. Każdy utwór koncentruje się na jednym temacie, uczy i daje praktyczne rady jak zachować się w danej sytuacji, np. zakręcaj kran, gaś zbędne światło, .

"Zielona brygada" została wydana, na papierze pochodzącym w 100% z makulatury, w nakładzie 10 tysięcy. Książeczka będzie rozdawana dzieciom podczas festynów i happeningów organizowanych przez Ministerstwo Środowiska.

Źródło: mos.gov.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię