Państwowy Instytut Geologiczny Oddział Górnośląski organizuje konkurs plastyczny dla uczniów klas IV, V i VI szkół podstawowych obszaru województwa śląskiego i opolskiego pt. „Ziemia gigantów?.

Każda szkoła może nadesłać około 15 prac, wykonanych techniką dowolną. Ostateczny termin nadsyłania prac upływa 8 kwietnia br.

Konkurs ma przenieść wszystkich uczestników konkursu w podróż do świata największych, prehistorycznych roślin i zwierząt – mieszkańców lądów, mórz i podniebnych przestworzy.

Tegoroczna edycja konkursu, dzięki porozumieniu pomiędzy polską i litewską Służbą Geologiczną, już po raz trzeci będzie miała charakter międzynarodowy. Finał polsko-litewski rozegrany zostanie w Muzeum Geologicznym PIG w Warszawie.Konkurs obejmie obszar całej Polski podzielonej na siedem regionów. Równolegle konkurs plastyczny organizowany jest na Litwie. Zwycięzcy finałów regionalnych rywalizować będą w trakcie finału ogólnopolskiego o I NAGRODĘ X EDYCJI KONKURSU.

Ogłoszenie wyników nastąpi prawdopodobnie 19 maja 2009 r. Nagrodą główną za I miejsce w konkursie będzie wycieczka do Muzeum Geologicznego PIG w Warszawie dla laureata i nauczyciela. Finał ogólnopolski (Muzeum Geologiczne PIG w Warszawie) – nagrody rzeczowe dla laureatów pierwszych 3 miejsc oraz dla pozostałych finalistów. Finał polsko-litewski (Muzeum Geologiczne PIG w Warszawie) – nagrody rzeczowe.

Prace należy nadsyłać na adres: Państwowy Instytut Geologiczny Oddział Górnośląski w Sosnowcu, ul. Królowej Jadwigi 1, 41-200 Sosnowiec, z dopiskiem na kopercie: „KONKURS”.

Źródło: www.biblioteka.jaw.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię