Zaczęła się kolejna zima. A zima to nie tylko świąteczne szaleństwa i zaskoczeni drogowcy. Zima to także trudny czas dla dzieci i ich rodziców. Zmrok zapada błyskawicznie, do tego woda i śnieg chlupią na chodnikach ? możliwości zabawy są mocno ograniczone.

Dzieci albo się nudzą, albo wpatrują w telewizor, który raczej nie jest idealną rozrywką. Na szczęście telewizję można zamienić na Internet, a tutaj wybór rozrywek dla dzieci jest większy i lepszy jakościowo. Ot, chociażby edukacyjny projekt pod nazwą ZooDlaDzieci.pl, który w ciekawy i przystępny sposób przekazuje dzieciakom informacje na temat zwierząt, zwłaszcza tych spotykanych jedynie w ogrodach zoologicznych.

Spotkać tutaj możemy np. uchatkę Ewę, która wyjaśni nam różnicę pomiędzy uchatkami a fokami. Razem z Ewą mieszkają jeszcze dwie inne uchatki – Kasia i Asia. Wszystkie trzy są bardzo wesołe i mają mnóstwo szalonych pomysłów. Ich przygody mogą wciągnąć w świat zabawy nawet najbardziej przygnębione zimą maluchy. A każda z bajek to jakaś ciekawa informacja dotycząca wyglądu i zwyczajów uchatek. Jeżeli dodamy jeszcze do tego fakt, że Ewa i jej przyjaciółki posiadają artystyczne zdolności, to możemy być pewni, że takiej atrakcji nie przepuści żaden przedszkolak.

Oczywiście uchatki to nie jedyne zwierzęta mieszkające pod adresem ZooDlaDzieci.pl. Szop Janek to jeden z tych łobuziaków, którzy buszują po ludzkich osiedlach w poszukiwaniu różnych smakołyków. Co i rusz pakuje się w jakieś kłopoty. Tygrys Romek to z kolei straszna mądrala – jego złote myśli znane są w całym zoo, choć niekoniecznie cenione.  Niedaleko Romka mieszka leniwiec Adam, ale nie zwraca on uwagi na tygrysa, bo po prostu cały czas śpi. No, może jednak nie cały czas. Są chwile, gdy otwiera oczy i wtedy zawsze przytrafia mu się coś dziwnego.

Słoń, panda, hipopotam, kangurzyca, wilk – zwierzaków można tu znaleźć całe mnóstwo. Są o nich bajki, filmy, slajdy, kolorowanki i łamigłówki. Jest też lektor, który opowiada o wszystkich zwierzęcych przygodach i pomaga poruszać się po zoo. A wszystko to przygotowane tak, żeby nasi milusińscy mogli się cieszyć towarzystwem zwierząt i uczyć o nich jak najwięcej.

Na szczęście dla dzieci i rodziców zimą zoo nie zasypia. Wręcz przeciwnie! Dzieje się tu równie dużo, co latem. Śnieg to przecież fantastyczny pretekst do zabawy i temat do wielu ciekawych opowieści. A na dodatek… Zdaje się, że na wybiegu dla uchatek pojawił się starszy, siwy pan w czerwonym kubraku. Chyba czegoś szuka… Ciekawe czego?
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię