Już 31 marca br. upływa termin składania prac konkursowych na ?Eko-Inspektora?. Konkurs skierowany jest do klas szkół ponadgimnazjalnych w Jaworznie. Celem konkursu jest zwrócenie uwagi na konieczność segregacji odpadów i ulepszenie systemu selektywnej zbiórki odpadów.

Prace zespołowe należy przesłać na adres Urzędu Miejskiego – Wydział Gospodarki Komunalnej UM, ul. Dwornickiego 5, z dopiskiem „Konkurs Eko-Inspektor”.

Na laureatów czekają nagrody: telewizor, aparat cyfrowy i odtwarzacz DVD. Dodatkowo szkoła, której klasa zwycięży w konkursie otrzyma komputerowe programy edukacyjne. Współorganizatorami konkursu są Rekopol Organizacja Odzysku z Warszawy i Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Jaworznie.

Przedmiotem konkursu „Eko-Inspektor” jest praca ukazująca problemy związane z selektywną zbiórką odpadów oraz propozycję działań uskuteczniających system na terenie Miasta Jaworzno. Celem pracy konkursowej jest rozpoznanie  najbliższego otoczenia pod względem segregacji odpadów przez okolicznych mieszkańców, zgromadzeniu informacji na ten temat, sporządzeniu dokumentacji oraz wskazaniu propozycji działań służących uskutecznieniu systemu. 

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 27 kwietnia br. 

Podpisane prace należy przesyłać na adres: 
Urząd Miejski – Wydział Gospodarki Komunalnej, ul. Grunwaldzka 33, 43-600 Jaworzno z dopiskiem „konkurs EKO – Inspektor”  lub na adres e-mail: [email protected].

Ponadto w ramach trwającej w Jaworznie Kampanii Ekologicznej odbędzie się jeszcze:
25 kwietnia powtórna akcja ”Świadome Zakupy”
11 maja „Dzień bez śmiecenia”
oraz Piknik Rodzinny podczas dni Jaworzna prowadzony pod hasłem „Kampanii Ekologicznej”.

Źródło: www.jaworzno.pl 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię