Aby zaczerpnąć nowych inspiracji, ekipa Abrysowego  Ekodeko wybrała  się w plener. W tym celu odwiedziła kontenerART w Poznaniu, gdzie gdzie w ramach projektu AKTYWATOR odbywają się warsztaty ?Zrób to sam -nowe życie starych rzeczy. Warsztat?

Warsztaty, które przez cztery dni (16-19.07 br.) prowadzi grupa niemieckich ekspertów, skierowane są do zainteresowanych w każdym wieku, szukających pomysłu  na nowe zastosowanie dla starych, niepotrzebnych już przedmiotów. Myślą przewodnią zajęć jest upcycling, czyli zwiększenie wartości istniejących surowców lub wadliwych przedmiotów. Podczas warsztatów powstawać mogą rozmaite rzeczy, regały, stoliki, siedziska, ramki, lamy, obrazy?.. wachlarz recyklingowych twórczości jest na prawdę szeroki.  Przy opracowywaniu koncepcji zainteresowani mogą liczyć na pomoc prowadzących. Uczestnicy mogą też wymieniać się swoimi doświadczeniami i próbować swoich sił w nowych projektach. Prace, które zostaną wykonane podczas warsztatów zostaną udokumentowane fotograficznie a na zakończenie cyklu szkoleń przewidziana jest ich prezentacja.

Więcej informacji na temat warsztatów znajdziesz tutaj.

Myśląc ekologicznie, ekipa Ekodeko także wzięła udział w recyklingowym  projekcie. Pod warsztat  poszła stara opona. Co z niej powstało i jak przebiegały prace? Zobaczcie sami. Efekt jest spektakularny!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię