Wszyscy, którzy nas obserwują na instagramie, facebooku lub bywają na naszych warsztatach, wiedzą, że kartoniki po mleku i sokach typu Tetra Pak świetnie nadają się na osłonki/doniczki dla roślin. Wszystko dzięki temu, że nie przepuszczają wody i są łatwo dostępnym materiałem.

Kartoniki Tetra Pak do płynnej żywności (czyli te ze srebrnym wnętrzem),
zrobione są z papieru, a także z folii polietylenowej i folii aluminiowej.
W efekcie kartonik jest nieprzemakalny i trwały, świetnie chroni żywność i równie dobrze będzie się spisywać jako osłonka dla roślin.

Poprzednio pokazaliśmy wam osłonki/doniczki w wersji dla dzieci,
a dzisiaj przedstawiamy wersję dla młodzieży i dorosłych. 
Pokażemy wam jeden sposób ozdobienia takiej doniczki, ale możliwości jest nieskończenie wiele! Nasz kartonik po skończonym warsztacie będzie wyglądał podobnie do osłonki wykonanej z washpapy, dlatego jeśli nie chcesz, nie musisz ozdabiać go wcale.
Możesz cieszyć się takim minimalistycznym i nieco surowym designem, ale jeżeli lubisz kolory, to wybierz swój ulubiony i ruszaj z nami w świat DIY!

Do wykonania potrzebujemy:
– dowolną farbę (np. akrylową) w wybranym kolorze i białą 
– pędzle lub gąbeczkę
– marker
– nożyk lub nożyczki

Jak wykonać doniczkę z kartonika po mleku à la washpapa?

*Jeśli chcesz przewinąć kartonik dwa razy, aby krawędź była mniej „ostra”, musisz pamiętać, by kartonik pozostawić wyższy niż ten na zdjęciach.

 

Pamiętajmy, że kartoniki po mlekach i sokach typu Tetra Pak, pomimo używania określenia „kartoniki” (jak już pisaliśmy wyżej), nie są w całości z papieru, ale również z innych tworzyw sztucznych. Dlatego pamiętajcie, że aby poddać je recyklingowi, musimy wrzucić je do pojemnika żółtego na tworzywa sztuczne, metale i opakowania wielomateriałowe! 😉 

Powodzenia w segregacji odpadów i tworzeniu z nich przydatnych rzeczy!

 

fot. abrys/K.Potocka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię