Minął miesiąc od kolejnej edycji EKOfestonu, czyli ekologicznego festiwalu online. W ramach wydarzenia zawsze prezentujemy wiele różnorodnych i kreatywnych warsztatów Wśród nich niezwykłą popularnością cieszą się m.in. doniczki/osłonki z kartonika po mleku lub soku. Co roku przygotowujemy nowe szablony do pobrania, aby uczestnicy festiwalu mogli wykonać tę oryginalną doniczkę w swoich domach, szkołach czy przedszkolach. Tym razem zaproponowaliśmy wzornik pandy, a w ubiegłym roku były to lis i niedźwiadek. 

Kartoniki po mleku i po soku, z uwagi na fakt, że są szczelne i nieprzemakalne, idealnie nadają się do pełnienia funkcji osłonki do doniczek. Są też trwałym i łatwym w  obróbce tworzywem dla dzieci! Wystarczy pobrać nasz szablon z elementami do wycięcia i wydrukować go na kartce A4. Następnie należy wyciąć elementy i poprzyklejać je odpowiednio do przeciętego w ok. połowie wysokości kartonika.

Zabawa jest przednia, a dzięki temu, że każdy ma inne zdolności manualne oraz w nieco innym miejscu przyklei elementy pyszczka zwierzątek, to pomimo iż wzór jest jeden, to mordki i tak nie będą identyczne, co sprawi, iż wszystkie uznamy za oryginalnie i wyjątkowe.

Wykonanie:

Tak wykonana osłonka/doniczka idealnie sprawdzi się jako praktyczny pojemnik do kupnych sałat i ziół, które dostaniemy w sklepie, a ich doniczki nie są zabezpieczone przed odciekaniem wody.

A co zyskujemy dodatkowo? Wykorzystujemy kartoniki po mleku, dekorujemy kuchnię, a jednocześnie zapobiegamy mokrym plamom na naszych blatach i parapetach! 

Poza tym w takich kartonikach oprócz roślin możemy przechowywać np. przybory szkolne, słodycze i wiele innych rzeczy.

Jesteśmy dumni, że te warsztaty cieszą się taką popularnością!
Zobaczcie zdjęcia z różnych realizacji, a jeśli chcecie sami wykonać w domu taką recyklingową doniczkę pandę, to szablon możecie pobrać na stronie wydarzenia EKOfeston,
lub na stronie wydarzenia: ekofeston.abrys.pl w zakładce „materiały”, „szablon doniczki„.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię