Land Art Festiwal ? Artyści dla Ziemi to pierwsza edycja niezwykłego wydarzenia artystycznego łączącego sztukę i przyrodę. Celem festiwalu jest zwrócenie uwagi na ekologiczne podejście do życia oraz poszanowanie natury i bioróżnorodności.

Festiwal odbędzie się 21 maja 2011 na terenie parku miejskiego na Bydgoskim Przedmieściu w Toruniu.

Sztuka Ziemi, inaczej zwana land artem, obejmuje obszar i elementy środowiska naturalnego. Działania artystyczne tworzone na otwartej przestrzeni pojawiły się już w latach 60tych i przyjmowały różnorodne formy. Land art może objawiać się w monumentalnych lub niewielkich rozmiarach, trwale lub tymczasowo zmieniając naturalny krajobraz.

W Festiwalu weźmie udział 7 artystów wybranych drogą eliminacji. Zgłoszenia można nadsyłać do 20 kwietnia 2011, wypełniając formularz na stronie www.pzr.org.pl/landart. Wraz z formularzem do zgłoszenia należy dołączyć wizualizację projektu w formie elektronicznej (skan rysunku, wizualizacja komputerowa) oraz szacunkowy kosztorys wykonania instalacji. Wybrane projekty zostaną przedstawione na festiwalu dnia 21 maja. Koszty realizacji pokrywa organizator ( do 2000 zł za instalację). Na laureatów eliminacji czekają również inspirujące warsztaty na temat bioróżnorodności oraz sztuki land artu.

Więcej informacji, regulamin i formularz zgłoszenia na stronie www.pzr.org.pl w zakładce LAND ART FESTIWAL .

Projekt wspierają finansowo:Urząd Miasta Torunia oraz Rekopol Organizacja Odzysku SA
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię