Polskie Sieci Elektroenergetyczne ? Centrum zapraszają do udziału w pierwszym, regionalnym etapie siódmej edycji konkursów edukacyjnych, które są częścią programu ?Bezpieczniej z prądem? realizowanego przez krajowego Operatora Systemu Przesyłowego ? firmę PSE Operator.

Celem programu „Bezpieczniej z prądem” jest wychowanie młodych ludzi na świadomych użytkowników energii, którzy dbają o środowisko naturalne i swoje najbliższe otoczenie.

Konkursy odbędą się w trzech kategoriach:

  •  konkurs plastyczny pt. Na tropie przyjaznej energii elektrycznej dedykowany dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej;
  •  konkurs literacki pt. Wyprawa w nieznane – moja przygoda w tajemniczej krainie ekologicznej energii, skierowany dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej;
  •  konkurs fotograficzny pt.: Energia elektryczna w obiektywie adresowany do uczniów szkoły gimnazjalnej.

Na zwycięzców etapu krajowego w każdej z kategorii czekają:
– I miejsce: laptop + telewizor dla szkoły,
– II miejsce: konsola Play Station 3 + aparat cyfrowy dla szkoły
– III miejsca: aparat cyfrowy + odtwarzacz DVD dla szkoły

Organizatorzy zapraszają nauczycieli i uczniów do aktywnego udziału w tej sympatycznej i pożytecznej zabawie i liczą, że przyczyni się ona do rozpowszechnienia wiedzy na temat energii elektrycznej, a w szczególności jej bezpiecznego użytkowania wśród dzieci i młodzieży. Wybrane prace konkursowe, wraz z obowiązkowymi oświadczeniami, należy nadsyłać lub dostarczyć osobiście w terminie do dzisiaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię