W sobotę 5 lipca br. odbył się Jubileuszowy XV Imieliński Cross Ekologiczny na dystansie 20 km.

Na starcie stanęło 161 uczestników, startujących w 9 kategoriach wiekowych. Oprócz biegu głównego, odbyły się również biegi dla dzieci na mniejszych dystansach. Swoje lekkoatletyczne umiejętności zaprezentowały zarówno przedszkolaki, jak i dzieci szkolne oraz młodzież gimnazjalna. Dodatkowo uczestników zabawiał zespół mażoretek „Gracja” ze Starej Wsi.

Zwycięzcą Jubileuszowego XV Crossu Ekologicznego został Wojciech Baczyński (Goczałkowice Zdrój) z czasem 1:04:37. Za nim finiszowali Daniel Wosik (UMKS Ostrawa – 1:05:37) oraz Gołębiewski Mirosław (CHEMIA HURT Rybnik – 1:07:51). Wśród kobiet bezkonkurencyjna była Aneta Suwaj (MOSiR Korfantów) z czasem 1:16.06. Za nią finiszowały Ewa Brych-Pająk (Budowlani Częstochowa – 1:16.46) oraz Ewa Kucharska (MOSiR ISKRA Pszczyna – 1:16.53).