W poznańskich Punktach Gromadzenia Odpadów Problemowych, tzw. Gratowiskach każdy mieszkaniec Poznania może kupić za niewielkie pieniądze nawóz organiczny Bio-Felek.

Może być ona stosowany na wszystkich rodzajach gleb, a szczególnie polecany jest na terenach o małej zawartości próchnicy oraz na zdegradowanych w wyniku intensywnego użytkowania. „ Bio- Felek” może być wykorzystywany do wytwarzania podłoży do sadzonkowania bez użycia torfu, regeneracji gleb wyjałowionych i zakwaszonych. Wzbogaca on glebę w próchnicę, dzięki czemu gleba staje się pulchna i napowietrzona, a jednocześnie zatrzymuje wodę. Jest on dla roślin źródłem łatwo przyswajalnych substancji odżywczych.

Skoszona trawa, suche rośliny, liście – każdy, kto ma ogród, wie, ile może się ich zebrać w ciągu roku.  Na terenie Składowiska Odpadów miasta Poznania w Suchym Lesie od 2008 roku działa kompostownia odpadów biodegradowalnych – tzw. „zielonych” (trawa, liście, gałęzie) zebranych w sposób selektywny przez mieszkańców. W efekcie przemian mikrobiologicznych biomasy docelowo otrzymywany jest nawóz organiczny o dobrych właściwościach (niskim poziomie zanieczyszczeń), o odczynie zasadowym. Produkt ten otrzymał od Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi pozwolenie na wprowadzenie do obrotu.

 Warto rozpocząć przygotowywanie się do następnego sezonu wegetacyjnego i pomyśleć o jesiennym nawożeniu gleby. Ta pora nawożenia przynosi wiele korzyści. W czasie zimy składniki nawozu ulegną korzystnym przemianom, elementy aktywne zostaną wypłukane, a nawóz dobrze rozprowadzi się w glebie. Kolejnym argumentem przemawiającym za wykonaniem nawożenia jesienią jest zmniejszenie natężenia prac w ogrodzie o tej porze roku. Wiosną będziemy mogli zatem swoje siły, poświęcić na inne prace ogrodowe.

W związku z dużym zainteresowaniem nowym nawozem organicznym Bio-Felek- do końca roku we wszystkich trzech Punktach Gromadzenia Odpadów Problemowych w Poznaniu mieszkańcy mogą kupić 100 litrów kompostu jedynie za 1zł. Wystarczy przywieźć na PGOP zielone odpady, wyrzucić je, zapłacić 2 zł, a następnie zabrać za złotówkę do swojego worka świeży nawóz organiczny .  Promocja trwać będzie od 20 października do 31 grudnia 2010 r.

Źródło: ZZO Poznań

Do końca roku mieszkańcy Poznania mogą kupić 100 litrów kompostu za 1 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię