Zakończyła się XVII edycja Targów Edukacyjnych – największa w Polsce impreza wystawiennicza prezentująca ofertę placówek oświatowych i szkół wyższych. Odbywała się w tym samym czasie i miejscu, co Poznańskie Spotkania Targowe – Książka dla Dzieci i Młodzieży. Z oferta targową zapoznało się 37 tys osób!

Wśród wystawców były publiczne i niepubliczne szkoły podstawowe, gimnazjalne, ponadgimnazjalne, zawodowe, policealne, językowe oraz szkoły wyższe. Na wspólnym stoisku  „ Akademicki Poznań” prezentowały się wszystkie poznańskie uczelnie publiczne. Ich ofertę dopełniały szkoły prywatne. Do  podjęcia  nauki w innych miastach Polski zachęcały wyższe szkoły m.in. z Gdańska, Gdyni,  Katowic, Olsztyna, Szczecina, Torunia, Warszawy, Wrocławia, Zielonej Góry.  Na targach można było się  zorientować w możliwościach podjęcia nauki  za granicą: w Danii, Finlandii, Francji, Holandii, Niemczech, Wielkiej Brytanii. 

Nowością tegorocznych targów była  Aleja Odkrywania Talentów – miejsce, w którym można było skorzystać z porad psychologiczno-pedagogicznych, sprawdzić umiejętności na stanowiskach interaktywnych, a także zweryfikować swoje predyspozycje artystyczne, m.in. dzięki możliwości przedstawienia prac i porozmawiania o nich z pracownikami poznańskiego Uniwersytetu Artystycznego. Szczególną przestrzenią była  Aleja Zawodów, gdzie swoje umiejętności prezentowali uczniowie poznańskich szkół zawodowych m.in. gastronomicznej, budowlanej, elektrycznej, poligraficznej.

Tradycyjnie prezentacjom Eko Forum  towarzyszyły warsztaty, prelekcje i konkursy poświęcone ochronie środowiska, przygotowane przez instytucje zajmujące się edukacją ekologiczną. Eko Forum – stoisko w ramach XVI I Targów Edukacyjnych w Poznaniu, na którym zaprezentowały się instytucje państwowe i samorządowe, organizacje pozarządowe oraz inne podmioty, których statutowymi zadaniami są: ochrona i kształtowanie środowiska przyrodniczego, promocja zrównoważonego rozwoju oraz aktywna pozaszkolna edukacja przyrodnicza. W zamierzeniu organizatorów Eko Forum ma stać się wydarzeniem symbolicznie rozpoczynającym kolejny rok w dziedzinie edukacji ekologicznej w Wielkopolsce. Motywem przewodnim tegorocznej, czwartej edycji była bioróżnorodność – ukazanie bogactwa i zróżnicowania form życia na Ziemi. Portal ZielonaLekcja.pl miał swoje stoisko w ramach Eko Forum, po przestrzeni Targowej dumnie paradował Zielniak, a nauczyciele mogli pogłębić swoją wiedzę na zorganizowanym przez nas wykładzie otwartym pt. "Edukacja ekologiczna w zakresie selektywnej zbiórki odpadów w świetle nowej ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach".

Ciekawa była ekspozycja Salonu Wyposażenia Szkół, na którym prezentowano m.in. możliwości wykorzystywania do nauki nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych, zastosowania w edukacji  pomocy usprawniających naukę, materiały szkolne i biurowe, a także polską i zagraniczną ofertę turystyczną adresowaną do młodych ludzi.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły sie konferencje towarzyszące tegorocznym targom, przygotowane przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli  w Poznaniu. Podczas targów odbyła się  pierwsza w Polsce konferencja „Google for Education Poznań Summit”. Patronat honorowy nad Targami Edukacyjnymi objeli: Minister Edukacji Narodowej i  Kolegium Rektorów Miasta Poznania.

Targi Edukacyjne to wspólne przedsięwzięcie Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego oraz Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Równolegle z XVII Targami Edukacyjnymi odbywały się XII Poznańskie Spotkania Targowe – Książka dla Dzieci i Młodzieży.

 

  
 

Nasza maskotka zdawała się nawoływać: ucz się i baw razem z Zielniakiem – postacią Zielonej Lekcji! / Fot. RED

Przez całe Targi towarzyszył nam Zielniak – zawadiacki liść, który zachęcał do troski nad środowiskiem naturalnym. Można było zrobić sobie z nim zdjęcie lub choćby uścisnąć dłoń! / Fot. RED

Na stoisku portalu ZielonaLekcja.pl każdy śmiałek mógł spróbować sił w grach online o tematyce ekologicznej, a także zapoznać się z bogatą zawartością portalu na infokiosku. / Fot. RED

Maskotka portalu ZielonaLekcja.pl, informowała i zapraszała na stoisko portalu.

Z oferta targową zapoznało się 37 tys osób to jest o 30 % więcej niż w ubiegłym roku. / Fot. MTP

Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji! / Fot. MTP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię