Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku zaprasza klasy IV-VI szkół podstawowych z Gdańska i Sopotu do udziału w IX konkursie plastycznym ?Znani i nieznani ? ptasi sąsiedzi?.

Na etapie konkursu plastycznego, wykonując wspólnie plakaty na temat „Ptaki w moim mieście”, uczniowie zapoznają się z gatunkami ptaków żyjących w ich rodzinnym mieście. Cztery klasy – laureaci wezmą udział w wycieczce przyrodniczej do rezerwatu Mewia Łacha na Wyspie Sobieszewskiej oraz zostaną nagrodzone przewodnikami do rozpoznawania ptaków. Jednodniowe wycieczki odbędą się w terminie od 3 do 11 czerwca 2013 r.

Przewodnik na trasie ścieżki edukacyjnej pomoże uczniom w odkrywaniu tajemnic przyrody i spróbuje nauczyć młodzież rozpoznawania poszczególnych gatunków spotykanych ptaków. Obserwacje będą również prowadzone z nowo wybudowanej platformy widokowej. Udział uczniów w konkursie umożliwi poznanie bogactwa gatunków ptaków w Polsce oraz jednego z najciekawszych ornitologicznie miejsc w kraju. Rezerwat Miewa Łacha na miano ptasiego rarytasu zasłużył sobie dzięki jedynej w kraju kolonii lęgowej rybitw czubatych. Jest to również jedyne w Polsce miejsce regularnego występowania fok.

Wszystkie klasy otrzymają pamiątkowy dyplom. Nagrodzone prace zostaną wyeksponowane na wystawie w siedzibie CIEE. Konkurs jest finansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Terminarz projektu:

  • 15 maja – termin nadsyłania plakatów (format maks. 70 x 100 cm na temat „Ptaki w moim mieście”) wraz z formularzami zgłoszeniowymi na adres: Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku, ul. Straganiarska 43-46, 80-837 Gdańsk.
  • 20 maja – ogłoszenie wyników konkursu.
  • 3, 4, 7 i 11 czerwca – terminy wycieczek będących nagrodami dla klas – laureatów.

Organizatorzy proszą o dołączenie do plakatów czytelnie wypełnionego formularza zgłoszeniowego.
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię