W prosty i szybki sposób znajdziesz miejsce, gdzie możesz oddać zalegające w domowych zakamarkach zepsute graty. Elektrograt.pl to jedyna ogólnopolska wyszukiwarka punktów zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz zużytych baterii. Wystarczą dwa kliknięcia i masz adres najbliższego punktu, gdziekolwiek będziesz, 24 godziny na dobę.

W tej proekologicznej inicjatywie Fundacji Zielony Horyzont chodzi nie tylko, aby dać ogólnodostępne narzędzie wyszukiwania miejsc zbiórki elektrośmieci.  Elektrograt.pl także edukuje. Zawiera podstawowe informacje na temat zużytego sprzętu i zużytych baterii. Jest codziennie aktualizowany i wzbogacany o kolejne 20 punktów zbiórki.

Są to: komunalne zakłady gospodarki odpadami, sklepy AGD i RTV, specjalistyczne punktu odbioru zużytego sprzętu, cykliczne zbiórki organizowane na terenie gmin, jak i jednorazowe, okazjonalne akcje.

Uwaga! Każde przedsiębiorstwo lub instytucja może dodać swój punkt do wyszukiwarki, jeśli tylko posiada zgodę od władz samorządowych na funkcjonowanie.

WWW. ELEKTROGRAT.PL
  – warto zaglądać tam regularnie!

Fundacja Zielony Horyzont to organizacja pozarządowa specjalizująca się w edukacji na temat właściwego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym oraz zużytymi bateriami.

Więcej o Fundacji na stronie www.zielonyhoryzont.org.pl oraz www.facebook.com/zielonyhoryzont.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię